سرویس فوتبال فرتاک ورزشی برای انعکاس اخبار و اطلاعات مسابقات یورو 2016، اقدام به مروری بر سرگذشت فرانسه ، ولز ، آلمان و پرتغال ٤ تیم مرحله نیمه نهایی جام ملت ها نموده است که در این شماره که قسمت آخر می باشد به فرانسه پرداخته است

(٤)

فرانسه

به گزارش سرویس فوتبال خارجی فرتاک ورزشی، فرانسه در دیدارهای چهار سال گذشته در یورو 2012 با اوکراین میزبان ، انگلیس قدرتمند و سوئد زلاتان ٣ تیم دیگر گروه D را تشکیل می دادند .

از همان ابتدا هم هم مشخص بود که لوران بلان سرمربی وقت فرانسه کار راحتی برای صعود از این گروه ندارند .

تیم های صعود کننده از این گروه باید در دور اول مرحله ی حذفی با ٢ تیم صعود کننده از گروه C رقابت کنند . جایی که ایتالیا و اسپانیا ٢ قدرت اصلی مسابقات در آن حضور داشتند ...

در بازی اول که به نظر می رسید جذابترین مسابقه ی دور گروهی و یکی از پر طرفدارترین بازیهای آن دوره است ، خروس ها باید به جنگ شیر ها میرفتند .

ابتدا لسکات مدافع پیش تاخته ی انگلستان در دقیقه ی ٣٠ تیمش را پیش انداخت ، اما پس از ٩ دقیقه سمیر نصری گل تساوی را وارد دروازه ی جو هارت کرد تا بازی در نیمه ی اول با همان نتیجه به پایان برسد .تلاش ٢ تیم در نیمه دوم بی نتیجه ماند و سهم هر تیم از این بازی ١ امتیاز شد .

آن بازی با نتیجه ی تساوی ١-١ به پایان رسید تا فرانسه و انگلستان برای صعود ٢ مسابقه ی بعدی خود را جدی تر بگیرند .

در بازی دوم فرانسه موفق شد با ٢ گل اوکراین میزبان را از پیش روی بردارد تا هم خود را در آستانه ی صعود به مرحله ی بعد قرار دهد و هم شوچنکو و تیمش را دو مقابل دید هوادارانش نا امید سازد .

فرانسوی ها در بازی سوم در عین ناباوری بازی را با نتیجه ی عجیب ٢ بر صفر به یاران زلاتان واگذار کردن تا مشخص شود کارشان با ٤ امتیاز در این گروه به پایان رسید، البته آنها پس از انگلیس ٧ امتیازی عنوان دومی گروه را کسب کردند و به دور بعد راه یافتند .

حریف بعدی فرانسه قدرتمندترین تیم فوتبال آن دوره و ٤ سال اخیرش بود .آنها باید برای صعود به دور بعد ماتادور هارا از پیش رو بر میداشتند .

مقاومت فرانسه در مقابل اسپانیا فقط ١٩ دقیقه طول کشید .

ماتادور ها دقیقه ی ١٩ با گل ژابی آلونسو از حریف پیش افتادند . در ادامه بازی با همین نتیجه ادامه داشت تا اینکه آلونسو در دقیقه ی ٩١ یک گل دیگر از روی نقطه ی پنالتی به ثمر رساند تا فرانسوی ها به خانه برگردند و برای یورو ٢٠١٦ آماده شوند .

یورو ٢٠١٦

پس از یورو ٢٠١٢ بلان از تیم ملی کشورش کنار گذاشته شد تا همبازی سابق او دیدیر دشان جایگزین او شود .پس از آمدن دشان فرانسه دچار تحولاتی از جمله جوانگرایی شد .

فرانسوی ها در ٢ سال اخیر اکثر بازی های دوستانه ی خود را با پیروزی پشت سر گذاشتند .

قبل از یورو مشخص شد که کریم بنزما ، والبوئنو و نصری برای یورو به تیم ملی دعوت نخواهند شد ...

و واران و زوما ٢ مدافع اصلی و جوان این تیم رقابت ها را به دلیل مصدومیت از دست داده اند .این اتفاقات نگرانی هایی را برای طرفداران این تیم به وجود آورد .

فرانسه در گروه اول باید به مصاف تیم های رومانی - آلبانی و سوئیس میرفت ...

از همان ابتدا مشخص بود که میزبان برای صعود از این گروه کار سختی نخواهد داشت .

مطابق انتظار فرانسه با ٧ امتیاز به عنوان تیم اول از گروه صعود کرد .

در مرحله ی ١/٨ آنها با نتیجه ٢-١ جمهوری ایرلند را شکست دادن تا خود را برای بازی ای سخت با انگلستان آماده کنند .

اما در عین ناباوری تیم ملی انگلیس حریف ایسلند کم جمعیت نشد تا همه ی معادلات را به هم بریزد .

فرانسه که از همان ابتدای مسابقه قدرتمند ظاهر شده بود ٥ بر ٢ ایسلند را در هم کوبید تا در نیمه نهایی حریف قهرمان جام جهانی ٢٠١٤ شود .

تا اینجای کار فرانسه بهترین خط حمله ی رقابت ها را دارد اما دریافت ٢ گل از ایسلند نگرانی هایی را در رابطه با خط دفاع این تیم به وجود آورده است .

آخرین بازی ٢ تیم ، در شب بمب گذاری در پاریس با نتیجه ی ٢ بر صفر به نفع خروس ها به پایان رسیده است .

 

مانشافت یا خروس ها ؟؟

کدام یک حریف پرتغال رونالدو خواهند شد؟

 

نویسنده: مهدی ایلخانی پور