فوتبال شمال این فصل نماینده ای در لیگ برتر ندارد. با سقوط تیم ملوان به لیگ یک فوتبال شمال در لیگ برتر بی نماینده شد در حالی که کمتر تیم لیگ برتری است که در ترکیب خود بازیکن شمالی نداشته باشد.

به گزارش سرویس لیگ یک فرتاک ورزشی، فصل گذشته فصل خوبی برای فوتبال شمال نبود. علاوه بر سقوط تیم ملوان به لیگ یک تیم داماش گیلان هم به لیگ 2 سقوط کرد و تیم های خونه به خونه و نساجی مازندران هم از صعود به لیگ برتر بازماندند و تنها نکته مثبت فوتبال شمال در فصل گذشته صعود تیم سپیدرودرشت به لیگ یک بوده است.

خونه به خونه، نساجی، ملوان و سپیدرود چهار نماینده فوتبال شمال در این فصل از رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور هستند و صعود یکی از این تیم ها به لیگ برتری سبب احیای فوتبال شمال خواهد شد. در هفته نخست لیگ یک سپیدورد تیم مدعی و پرمهره بادران را با یک گل شکست داد. ملوان در خانه تیم آلومینیوم اراک با نتیجه 3-2 پیروز شد و خونه به خونه هم در حضور 6 هزار تماشاگر با یک گل استقلال اهواز را شکست داد. تنها تیم ناکام در هفته نخست نساجی مازندران بود که در کرج نتیجه را 3-1 به تیم اکسین البرز واگذار کرد.

در مجموع نتایج نمایندگان شمال در هفته نخست رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور قابل دفاع و امیدوار کننده بوده و با این نتایج  جای امیدواری وجود دارد که در پایان فصل شاهد صعود یکی از این تیم ها به لیگ برتر باشیم.

جالب اینکه پرشورترین تیم ها در رقابت های فوتبال قهرمانی دسته اول باشگاه های کشور تیم های شمالی هستند. در هفته نخست خونه به خونه در حضور 6 هزار تماشاگر مقابل استقلال اهواز بازی کرد. سپیدرود در بازی با بادران تهران نزدیک به 10 هزار تماشاگر داشت. ملوان با اینکه در خانه تیم آلومینیوم اراک به میدان آمده بود غریبه نبود و نساجی هم در بیرون از خانه مقابل اکسین بازی کرد.

نمایش ملوان در بازی با آلومینیوم اراک امیدوار کننده بود. با اینکه ملوان زمان زیادی را در دوران آماده سازی از دست داد و خیلی از ستاره ها از این تیم جدا شده اند و جای خود را به جوان ها داده اند. تیمی با این میزان تغییرات بی شک نیاز به زمان دارد تا به هارمونی لازم برسد، هر چند که تیم ملوان با پیروزی در بازی نخست نشان داد که می خواهد فاصله ها را کم کند و به سرعت مدعی شود. 

 

انتهای پیام/