به گزارش فرتاک ورزشی،

در این مطلب قصد داریم لیست کلی استقلال و پرسپولیس را در درون دروازه و خط دفاعی به طور کلی مورد بررسی قرار دهیم؛

 

در قفس توری هر دوتیم از دو دروازبان با خصوصیاتی کاملا متفاوت استفاده می کنند.

مهدی رحمتی با ۳۵ سال سن و کوله باری از تجربه و دروازه بان سابق تیم ملی در مقابل در درون دروازه پرسپولیس علیرضا بیرانوند گلر یک تیم ملی با کلین شیت های فراوان در فصل گذشته با ۲۵ سال سن حضور دارد.

مدافعان وسط

منصوریان در فصل نقل و انتقالات گوگ و پژمان منتظری را به خدمت گرفت و به نظر میرسد رابسون جانواریو را از دست داد البته احتمالا از فرشید باقری هم به عنوان رزرو در قلب خط دفاع استفاده خواهد کرد.

پرسپولیس هم در دفاع میانی شجاع خلیل زاده را به خط دفاعی خود اضافه کرد تا در کنار محمد انصاری و سید جلال حسینی نفرات اصلی و رزرو قلب خط دفاعی پرسپولیس باشند.

دفاع چپ و راست

استقلال در پست دفاع راست پس از کش و قوسهای فراوان خسرو حیدری و وریا غفوری را در اختیار دارد که باید دید این زوج میتواند خلاء فصل قبل را جبران کند؟

استقلال در پست مدافع چپ میلاد زکی پور و یعقوب کریمی و سهرابیان جوان را در اختیار دارد که عملکرد خوب زکی پور در میانه های فصل گذشته باعث شده است تا قدری خیال منصوریان راحت باشد

پرسپولیس در پست مدافع راست و چپ صادق محرمی یکی از پدیده های فصل گذشته پرسپولیس و حسین ماهینی را در پست مدافع راست دارد که ظاهرا اولویت با صادق محرمی است و ماهینی باید بیشتر در دفاع چپ تلاش کند.

سرخپوشان در این پست شایان مصلح را هم در اختیار دارد که نسبت به فصل گذشته از نظر کمی تقویت شده است

با جمع بندی خط دفاعی دو تیم نشان میدهد که خط دفاعی پرسپولیس به لحاظ کمی و شاید کیفی بچربد.

 

انتهای پیام/