وقتی در ایران از فوتبال سخنی به میان می آید و حرف از هواداری و عشق به باشگاهی در ایران است، همه یا پرسپولیسی هستند یا استقلالی، مگر این که خلافش ثابت بشود.

به گزارش فرتاک ورزشی، وقتی سخن از فوتبال است نمی توان منکر شد که تا فوتبال رو می خوای بشناسی میگن آبی هستی یا قرمز؟ یعنی در ایران حق انتخاب دیگه ای نداری و محکومی به قرمز یا آبی بودن!

خیلی با تعصب باشی و عاشق شهر و دیارت و تازه تیمی مطرح هم در سطح کشور داشته باشی، میشی سپاهانی که تازه یا استقلالی هستی یا پرسپولیسی یا  میشی عاشق تراختور و در کنارش یا استقلال رو دوست داری یا پرسپولیس. میشی عاشق ملوان سقوط کرده و براش گریه میکنی و دلت برای حال و روزی که افتاده میگیره، ولی آخرش بازم در کنار همین تعصبی که به قوی سپید انزلی داری، یا پرسپولیسی هستی یا استقلالی و....

حالا شما فکر کن ببین در این فوتبالی که همش اسم پرسپولیس و استقلال به میان میاد و صدها بازیکن ریز و درشت و ملی و بین المللی در او بازی کرده اند، تنها یکی از پرسپولیس است که میشه علی پروین و میگن اول و آخر پرسپولیسه و یکی هم میشه ناصر حجازی که عشق همه استقلالی ها است.

در عکس ببینید دو اسطوره استقلال و پرسپولیس چقدر در کنار هم خوش هستند. خدا رحمت کنه ناصرخان رو که رک گویی اش چقدر آسیب بهش زد ولی شد عشق استقلال و خدا زنده نگه داره علی آقاپروین رو که طرفداراش یکپارچه می گفتن علی سلطان عشقه!