برانکو ایوانکوویچ ظاهرا تا این لحظه به نسبت سال گذشته شرایط بهتری دارد و در کل مربی موفق‌تری محسوب می‌شود.

به گزارش سرویس لیگ برتر فرتاک ورزشی، پس از سپری شدن چهار هفته از لیگ، وقتی امتیازات پرسپولیس به عدد 10 رسیده یعنی که برانکو ایوانکوویچ کار خود را به خوبی انجام داده و در قیاس با سال گذشته هم عملکرد بسیار بهتری داشته است.

اما جنگ و جدل‌های بی‌مورد او با کی‌روش که تقریبا قبل از شروع این فصل شروع شد باعث شد که این مربی به لحاظ رفتاری و شخصیتی دچار یک ضایعه جبران ناپذیری شود. این که او در یک ماجرا و همزمان با دو بازیکن خود دچار چالش می‌شود و سرانجام با اکراه به یکی از آنها – مهدی طارمی – اجازه بازگشت می‌دهد بیانگر این نکته مهم است که برانکو کاملا به لحاظ شخصیتی عوض شده است. اما این ماجرا تنها به همین لجاجت‌ با رضاییان محدود نشد و دیدیم که سرمربی پرسپولیس پس از اعتراضاتی که نسبت به جذب دو بازیکن اوکراینی برای تیمش صورت گرفت چه واکنش‌های تندی را انجام داده. برانکو  حتی در یک مقطع به خیال این که او را متهم به دلالی می‌کنند با قاطعیت مقابل استخدام بازیکنان اوکراینی ایستاد تا ثابت کنند که حرف اول و آخر را در این تیم فقط خودش می‌زند. اما با عصبانیت! آیا این روش برانکو درست است؟

انتخاب محمد انصاری توسط کی‌روش و دعوت از این بازیکن به تیم ملی چالش دیگری است که برانکو برای خود و پرسپولیس درست کرده است. او وقتی با لحنی عجیب می‌گوید از دعوت انصاری به تیم ملی متعجب شدم نمی‌داند ناخواسته باعث رنجش این مدافع آرام شده است. برانکو به این خیال که با حرف فوق کی‌روش را زیر سئوال برده بین بازیکنان پرسپولیس تفاوت قائل شده است. به زبان دیگر انصاری که یکی از پدیده‌های لیگ ایران است اینقدر با دعوت شدنش به تیم ملی باعث تعجب او شده که برای مثال دعوت از رضاییان که در این فصل اصلا برای تیمی بازی نکرده او را متعجب نکرده بود.

به هر حال برانکو نشان داد که دیگر آن مربی سر به زیر و آرام و کم‌حرف نیست و به دلایل گوناگون از حضورش در پرسپولیس رنج می‌برد که قطعا این موضوع را مدیران پرسپولیس هم متوجه شده‌اند. اما چون طرفین فعلا در صدد حل پشت پرده‌های مشکلات موجود هستند تا حد امکان از انتشار این اخبار جلوگیری می‌کنند.

برانکو اگر قرار باشد با همین اخلاق و همین رویه پرسپولیس را هدایت کند قطعا در آینده‌ای نزدیک کارش با این تیم به مشکل برمی‌خورد. او یک مربی بسیار کاردان و زحمت‌کشی است که با روش حاص خودش می‌تواند تیم‌های تحت امر خود را به بهترین شکل ممکن هدایت کند و در این کار هم عملکرد خوب خود را بارها به رخ کشیده است. این مربی علم‌گرا برای این که نتیجه‌ای بهتر از فصل قبل همراه با پرسپولیس کسب کند نیاز دارد تا در رفتار خود تجدیدنظر نماید. آنچه که مسلم است یک مربی در سطح برانکو باید در فضایی توام با آرامش کار خود را دنبال کند و حتی کوچک‌ترین حاشیه‌ای باعث می‌شود که او از اهدافی که برای حرفه خود در نظر گرفته تا حد نگران کننده‌ای دور بماند.

 

انتهای پیام/