به گزارش فرتاک ورزشی،

رفتار مهربانانه‌ی عادل فردوسی‌پور و برنامه نود با کیروش تقریبا بر هیچ‌کس پوشیده نیست. هر کدام از حواشی ایجاد شده توسط کیروش در فوتبال ایران در سال‌های اخیر خوراک خوبی برای برنامه‌ای چون نود بود که فردوسی‌پور به راحتی از کنار آن گذشت. حواشی‌ای و اتفاقاتی که اگر در زمان هر مربی دیگری رخ می‌داد، مجری برنامه نود ساعت‌ها بر روی آن مانور می‌داد. کیروش تنها مربی تیم ملی ایران در دوران پخش برنامه نود است که فردوسی‌پور تا به حال با او از در انتقاد و چالش حتی برای یک بار وارد نشده، طوری که انگار از واکنش کیروش به انتقادات او، واهمه دارد.

فوتبال فارسی نوشته، اگر اتفاقی همچون اخراج دستیاران ایرانی کیروش از اردوی تیم ملی در زمان مربی دیگری رخ می‌داد آیا فردوسی‌پور به واکاوی آن نمی‌پرداخت؟ تا به حال دیده شده که فردوسی‌پور انتقادی از کیروش مطرح کند؟ نهایت واکنش او در مورد درگیری‌های متعدد کیروش با دیگران دعوت دوطرف به آرامش بوده است بدون آنکه به چرایی این اختلافات بپردازد.

فردوسی‌پور سهم عمده‌ای در ماندگار شدن کیروش در فوتبال ایران داشته است. در حالی که فدراسیون و وزارت ورزش تمایلی برای ادامه همکاری با این مربی پس از جام جهانی قبل نداشتند این فردوسی‌پور بود که در ویژه برنامه جام جهانی با ساختن شمایل قهرمان از کیروش و تبدیل او به عنوان بهترین مربی خارجی فوتبال ایران رقم قرارداد این مربی را بالا برد و چاره‌ای برای فدراسیون نگذاشت تا با تمام شرایط کیروش برای تمدید قرارداد موافقت کند.

محاکمه مربیان مختلف تیم ملی به وقت حذف شدن از جام‌ ملت‌ها در مرحله یک‌چهارم و همچنین محاکمه برانکو پس از جام جهانی ۲۰۰۶ هیچ سنخیتی با رفتار و واکنش‌های فردوسی‌پور به نتایج تیم کیروش ندارد. این استاندارد دوگانه مجری نود در برخورد با مربیان مختلف تیم ملی را چگونه می‌توان توجیه کرد؟ چرا فردوسی‌پور در مورد کیروش به وظیفه‌ و رسالتی که خود مدعی آن است عمل نمی‌کند و چرا وقتی به نام کیروش و اقدامات او می‌رسد یا تعریف می‌کند و یا سکوت؟ دیده اغماض فردوسی‌پور بر رفتارها و اقدامات قابل نقد کیروش، از اعتبار او نمی‌کاهد؟

انتهای پیام/