به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم ملی مصر با گل محمد صلاح در دقیقه ٩٢ موفق شد به جام جهانی ٢٠١٨ روسیه صعود کند، مصر که با گل صلاح از کنگو پیش افتاده بود در دقیقه ٨٨ دروازه اش را توسط آرنولد بوما باز شده دید تا همه چیز این پیروزی عجیب و غریب بشود. مصر که از این گل بدهنگام جانخورده بود به حملات ادامه داد تا مدافع تیم حریف روی  بازیکن تعویضی مصر مرتکب خطا شود و داور نقطه پنالتی را نشان بدهد، پنالتی منجر به گلی که در دقیقه 90+4 مصر را جام جهانی برد.

مهمت شلبی گزارشگر 73 ساله مصری با صدای بم و استثنایی‌اش پنالتی حساس صلاح و لحظات بعدش را با این کلمات گزارش کرد. حس و حال و اشک و بغضی که اگر نبود، این گل و این صعود ارزشی این چنین پیدا نمی‌کرد. گزارش زیبا و فوق العاده  گزارشگر مصری را از لحظه پشت توپ ایستادن صلاح با هم مرور می‌کنیم:

بسم الله الرحمن الرحیم، بسم الله الرحمن الرحیم

 محمد صلاح و اشک‌ها (منظور گزارشگر اشک تماشاگران است که توسط کارگردان تلویزیونی به تصویر کشیده می شود)

محمد صلاح! محمد صلاح!

یا رب، یا رب صلاح را کمک کن ( محمد صلاح در این لحظه با یک ضربه محکم توپ را وارد دروازه تیم کونگو می‌کند، گلی که مصر را بعد از ٢٨ سال به جام جهانی می‌رساند)

محمد صلاح

محمد صلاح

الله اکبر، الله اکبر

خدارا صد هزار مرتبه شکر (گزارشگر از شدت خوشحالی همپا با تماشاگران و بازیکنان اشک می ریزد)

الله اکبر، خدا را شکر، خدا را شکر

 میلیون‌ها هواداران خوشحالند، خدایا شکر

بابت خوشحالی میلیون‌ها مصری.

بله کشورمان، بله عشقمان، بله زندگی ما!

من می‌دانم همه شما دارید گریه می‌کنید، من می‌دانم فوتبال است و همه چیز دارد، آرزوی ما، احساسات ما و خوشحالی ما در هر جایی که هستیم، معذرت می‌خوام بابت این صدا، من یکی از شما هستم و احساسات و خوشحالی شما را وصف می‌کنم. من می‌دانم مصر چقدر در دنیا محبوب است، من همه چیز را می‌فهمم.

 

انتهای پیام/