خبرهایی در رابطه با پیشنهاد تراکتورسازی به مجتبی جباری منتشر شده که مشخص نیست تا چه حد موثق است. به نظر می‌رسد انتشار این اخبار حربه‌ای برای تحت فشار قرار دادن کادرفنی و مدیریتی استقلال است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

و به نقل از فوتبال فارسی اخیرا و به خصوص پس از جذب سروش رفیعی توسط پرسپولیس، فشارها بر مدیریت استقلال به دلیل عدم جذب بازیکنان موثر افزایش یافته است. از طرفی بخشی از این فشارهای تبلیغاتی از کانال یکی از مدیران سابق استقلال و حامیان او صورت می‌گیرد که در صدد هستند با سو استفاده از نارضایتی هواداران استقلال از اوضاع این تیم و بخصوص ناتوانی در جذب بازیکنان درخواستی کادر فنی در نیم فصل، یک بار دیگر خود را در آستانه انتخابات ریاست جمهوری به وزارت ورزش تحمیل کنند. به همین دلیل شایعاتی از جنس مذاکره جباری با تراکتور منتشر می‌شود تا هواداران استقلال را نسبت به عملکرد مدیریت فعلی ناامید تر کنند. در حالی که جباری چندی قبل گفته بود که با توجه به مصدومیتی که دارد و مدت زمانی که برای رسیدن به آمادگی نیاز دارد، تیم خود را در ابتدای فصل بعد مشخص می کند. اگر جباری مصدوم نبود که از لیست تیمش در قطر کنار گذاشته نمی‌شد.

استقلال در فرصت نقل و انتقالات نیم فصل دست روی بازیکنانی گذاشته که آزاد نیستند و در این شرایط مشخص است که جذب بازیکنانی چون زهیوی که پیشنهاد بهتری از قطر داشت، یا شادکام که مهاجم اول صنعت نفت است، یا داریوش شجاعیان، ایمان مبعلی و ... که همگی با باشگاه خود قرارداد دارند تقریبا غیرممکن می‌شود. همین وضعیت را پرسپولیس نیز داشته و در جذب بازیکنانی چون شجاع خلیل زاده و یا مصلح که در لیگ دسته یک بازی می‌کند توفیقی کسب نکرده است و جذب سروش رفیعی که بازیکنی آزاد محسوب می‌شود برای این تیم به مراتب راحت‌تر از جذب آن دو بازیکن دیگر بوده است.

اصولا فرصت نقل و انتقالات نیم فصل برای ترمیم یک یا دو مورد از نواقص تیم است نه اینکه مانند آنچه در ایران شایع است مربیان، به یکباره درخواست چند بازیکن در چند پست مختلف بدهند. این نشان می‌دهد که انتقالات ابتدای فصل باید با دقت و مطالعه بیشتر انجام شود. همین که پس از جذب بختیار رحمانی با هزینه‌ای بالای یک میلیارد هنوز استقلال به دنبال جذب یک بازیساز است نشان می‌دهد که یا جذب رحمانی اشتباه بوده یا انتظار از او به عنوان بازیساز. و یا اینکه عملکرد کادر فنی بر ضعیف بودن عملکرد این بازیکن تاثیر گذاشته است. نمی توان تمام اشتباهات رخ داده در ابتدای فصل و پس از آن را با نقل و انتقالات میان فصل جبران کرد.

 

انتهای پیام/