شروع کم گل نیم فصل دوم نگرانی‌هایی را به وجود آورده. تداوم این وضعیت می‌تواند سرمای زمستانی را به سکوهای ورزشگاه‌ها هم انتقال و تماشاگران را به خانه‌نشینی عادت دهد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

از 8 بازی هفته شانزدهم 3 بازی به تساوی رسید و 5 بازی برنده داشت که همه تیم‌های برنده با حداقل اختلاف گل، سه امتیاز را به دست آوردند. پرسپولیس، تراکتورسازی، ذوب‌آهن، استقلال و نفت آبادان تیم‌های برنده هفته شانزدهم بودند که هیچکدام اختلافی بیشتر از یک گل ایجاد نکردند. در حالی که هفته‌های پایانی نیم فصل اول نتایجی مثل 2-0 و 3-0 و حتی 4-1 به دست آمده بود، در شروع نیمه دوم بازی‌ها مربیان ترجیح داده‌اند محتاطانه بازی کنند و برای پیروزی چندان به آب و آتش نزنند.

این رویکرد که فوتبال نتیجه‌گرا را دنبال می‌کند در بین همه تیم‌های لیگ برتری رخنه کرده است. البته تیم ملی فوتبال هم زیرنظر کی‌روش سنگ‌بنای این مدل از بازی را در ابتدا ایجاد کرد؛ نتیجه‌گرایی همراه با تاکتیک مناسب دفاعی که اجازه نفوذ به حریف را نمی‌دهد. اما در لیگ برتر بازی‌ها محتاطانه دنبال می‌شود و برخلاف تیم کی‌روش که هدفش بردن و گل نخوردن است، هدف لیگ برتری‌ها نباختن و گل نخوردن است. اتفاقی که جذابیت لیگ را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

 

انتهای پیام/