آنچه ماجرای خرید آرام‌طبع را از اوکراینی‌های پرسپولیس عجیب‌تر و پیچیده‌تر می‌کند، اصرار ویژه برانکو برای بازی ندادن به این بازیکن است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

هر وقت در مورد جذب بازیکنان ناکارآمد در پرسپولیس لیگ شانزدهم بحث شد، بلافاصله همه یاد دو بازیکن اوکراینی این تیم افتادند. ولادیمیر پریموف و الکسی پل یانسکی از همان ابتدا نتوانستند اعتماد هواداران و منتقدان را جلب کنند و سوءظن به آنها با نیمکت‌نشینی‌های بی‌پایان این دو نفر تشدید هم شد.

 

در نهایت فشارها کارساز شد و پریموف و یانسکی برای همیشه از ایران رفتند، اما شاید بیراه نباشد اگر ادعا کنیم لقب عجیب‌ترین خرید فصل پرسپولیس نه به این دو نفر، بلکه باید به محمدامین آرام‌طبع داده شود.

 

ابتدای فصل آرام‌طبع به عنوان یک مدافع چپ تخصصی به پرسپولیس آمد. سرخپوشان فصل گذشته از این ناحیه خیلی ضربه خوردند و در غیاب محمد انصاری ناچار بودند به بابک حاتمی بازی بدهند.

 آرام‌طبع آمد تا جنس چپ قرمزها را جور کند و حتی اجازه تغییر پست را به انصاری بدهد. با این وجود مصدومیت بدموقع او در ابتدای فصل باعث شد این بازیکن جای خودش را به محسن ربیع‌خواه بدهد.

 با نتایج درخشانی که پرسپولیس می‌گرفت، ربیع‌خواه در این منطقه باقی ماند و آرام‌طبع به نیمکت چسبید. برانکو ایوانکوویچ فقط یک نصف بازی در مقابل قشقایی به این بازیکن فرصت عرض اندام داد، اما طبیعی بود که این مهلت برای او کافی نباشد.

 بین دو نیم‌فصل آرام‌طبع برای جدایی اصرار کرد، اما پرسپولیسی‌ها که در جذب سعد ناطق و شایان مصلح هم ناکام مانده بودند،‌ رضایتنامه این بازیکن را صادر نکردند. در عین حال اما اسم آرام‌طبع از لیست بازیکنان آسیایی پرسپولیس هم خط خورد تا او فقط در لیگ بتواند برای سرخ‌ها به میدان برود.

 در لیگ هم که تجربه نشان داده برانکو حاضر است دست به هر کاری بزند، اما آرام‌طبع را بازی ندهد! خب کسی می‌داند چرا این بازیکن جذب شد و چرا در پرسپولیس ماند؟

  * تفاوت آرام‌طبع با اوکراینی‌ها

آنچه ماجرای خرید آرام‌طبع را از اوکراینی‌های پرسپولیس عجیب‌تر و پیچیده‌تر می‌کند، اصرار ویژه برانکو برای بازی ندادن به این بازیکن است.

 پروفسور در همین فصل گاهی که قافیه را تنگ دید، از دو بازیکن اوکراینی‌اش حتی در ترکیب اصلی هم استفاده کرد. پریموف در دو بازی متوالی برابر ماشین‌سازی و پدیده فیکس شد و یانسکی هم برابر صبای قم در غیاب جلال حسینی در خط دفاعی سرخ‌ها به میدان رفت.

 با این وجود آرام‌طبع “هرگز” مورد اعتماد برانکو قرار نگرفته است. این بازیکن هر ۳۰ بازی فصل قبل را برای صبا در پست دفاع چپ به میدان رفت، اما در پرسپولیس فقط نمایش غیرمتخصص‌ها را در این منطقه به تماشا نشست.

 جالب است که پرسپولیس در لیگ شانزدهم حتی برای یک بازی هم از مهره تخصصی در سمت چپ خط دفاعی استفاده نکرده. سه بازیکنی که تا به حال در این قسمت توپ زده‌اند، یعنی ربیع‌خواه، حسین ماهینی و فرشاد احمدزاده هیچ‌کدام مدافع چپ نبوده‌اند، اما تخصصی‌ترین بازیکن این جناح (فارغ از کیفیت فنی‌اش) یک بار هم فرصت بازی پیدا نکرده!

 

انتهای پیام/