مرفاوی در نشست خبری پیش از دیدار برابر استقلال در مورد غایبان تیمش، زمان حضور در استقلال، خداحافظی عنایتی و ... صحبت کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

صمد مرفاوی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل استقلال حضور یافت.

مرفاوی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: بازی با استقلال هم برای ما مهم و حساس است و هم برای استقلال. ما در پایین جدول به دنبال بهتر شدن وضعیت‌مان هستیم و استقلال هم به دنبال نایب قهرمانی است، این نشان می‌دهد دو تیم کار سختی دارند.

وی افزود: بازی مقابل استقلال برای من سخت است، چون بازیکن، مربی و سرمربی این تیم بوده‌ام. از حضور در تیم استقلال خاطرات زیادی دارم و این تیم و هوادارانش برای من قابل احترام هستند، اما ما هم باید از شرافت‌مان دفاع کنیم. استقلال تیم قابل احترامی است، اما امیدوارم با تلاش و انگیزه‌ای که در بازیکنانم وجود دارد، نتیجه لازم را کسب کنیم تا شرایط‌مان بهتر شود.

سرمربی تیم فوتبال صبای قم با اشاره به وضعیت استقلال، خاطرنشان کرد: استقلال تیمی است که در نیم‌فصل اول مشکلاتی داشت، اما در نیم‌فصل دوم بازی‌های خوبی به نمایش گذاشت و نتایج خوبی گرفت. اگر بگویند تیمی نتیجه می‌گیرد و خوب بازی نمی‌کند، من آن را قبول ندارم. اگر خوب بازی نکنید، نتیجه هم نمی‌گیرید. آنها شرایط خوبی دارند و نتایج خوبی هم گرفتند. امیدوارم استقلال در آسیا هم نتایج خوبی بگیرد و به مرحله بعد صعود کند تا هواداران این تیم خوشحال شوند.

مرفاوی درباره اینکه گفته می‌شد صبا برای بازی با استقلال حنیف و محسن فروزان را در اختیار ندارد، گفت: ما فقط دیوسالار را به دلیل محرومیت در اختیار نداریم. بهادری هم آسیب‌دیده است. حنیف و فروزان مشکل فوتبالی نداشتند. این‌ها شایعاتی بود که برخی دوستانی که به ما علاقه داشتند به وجود آوردند.

وی در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه آیا به عنوان یک استقلالی حنیف را تشویق خواهد کرد که به سمت نیمکت استقلال برود یا خیر، گفت: من با هیچ بازیکنی صحبت نمی‌کنم که کاری انجام دهد، چون آنها خودشان عاقل و بالغ هستند و می‌دانند که سمت چه کسی بروند و سمت چه کسی نروند. من به این کار اعتراضی ندارم. اگر کسی از استقلال هم سمت من نیاید، ناراحت نمی‌شوم. بازیکن باید تمرکز داشته باشد. اگر کسی قرار است به سمت کسی برود، این کار باید مقابل رختکن و پیش از حضور تیم‌ها در زمین باشد. من روی نیمکت این کار را نمی‌پسندم، اما در فوتبال ما این کارها باب شده که اصلاً خوب است. اگر کسی سمت شخص دیگری نرفت، نباید گله‌ای باشد.

مرفاوی درباره اینکه آیا حضور صبا در پایین جدول و انگیزه برای ماندن در لیگ برتر روی بازی آنها مقابل استقلال تأثیرگذار خواهد بود، گفت: صددرصد همین‌طور است. ما در پایین جدول هستیم، اما جایگاه‌مان در پایین جدول نیست. ما یک نیم‌فصل را بیهوده از دست دادیم و حق‌مان این نیست که برای ماندن در لیگ بجنگیم. با این شرایط هم باید قدر امتیازهای خودمان را بدانیم و با انگیزه بجنگیم تا از پایین جدول فاصله بگیریم.

سرمربی تیم فوتبال صبای قم در پاسخ به این پرسش که بازی سنگین تیم استقلال در ازبکستان و خستگی بازیکنان این تیم روی عملکردشان تأثیر خواهد گذاشت یا خیر، گفت: هر دو تیم از یکدیگر شناخت دارند و همدیگر را آنالیز کرده‌اند. هم ما استقلال را آنالیز کرده‌ایم و هم آنها ما را آنالیز کرده‌اند. در ازبکستان هم استقلال برنامه‌ریزی خوبی داشت. بازیکنان ذخیره آنها که بازی نکردند، دست‌کمی از بازیکنان اصلی ندارند و حتی شاید بالاتر هم باشند. استقلال چه با خسرو حیدری، چه با ورویا غفوری، چه با فرشید باقری و یا چه با مجتبی حق‌دوست تیم قدرتمندی است.

مرفاوی درباره اینکه رضا عنایتی تصمیم گرفته در بازی با استقلال از هواداران این تیم خداحافظی کند و در این خصوص چه نظری دارد، گفت: تصمیمی که عنایتی گرفته است به این دلیل است که او دیگر نمی‌تواند در استقلال باشد و دیگر روبه‌روی استقلال هم قرار نمی‌گیرد. او خواست در بازی فردا با هواداران استقلال خداحافظی کرده باشد. عنایتی چند سال با پیراهن استقلال برای این تیم زحمت کشید، برای استقلال گلزنی کرد و آقای گل شد و هرچند در فوتبال ایران به این مسائل اهمیت نمی‌دهند، اما فکر می‌کنم او تصمیم خوبی گرفته است که همراه با کسانی که دوست دارد و کسانی که او را دوست دارند از فوتبال خداحافظی کند تا به نوعی از این هواداران هم تشکری کرده باشد. چه من که اینجا نشسته‌ام و چه عنایتی که می‌خواهد مقابل استقلال خداحافظی کند از وجود هوادارانی است که در گرما و سرما ما را تشویق و حمایت کردند. جا دارد هم من و هم عنایتی از این هواداران تشکر کنیم.

وی درباره اینکه با رتبه‌بندی جدید لیگ‌های آسیا امکان کم شدن سهمیه ایران وجود دارد و نظر او در این مورد چیست، گفت: من باید این‌گونه جواب بدهم که هر سال می‌گویند سهمیه ایران کم می‌شود، اما این اتفاق رخ نمی‌دهد. ما حتی همان نیم سهمیه را کسب می‌کنیم و سهمیه‌مان کامل می‌شود. همان سال که من با استقلال سوم لیگ شدم خیلی‌ها گفتند استقلال سهمیه نمی‌گیرد و سهمیه‌های ایران کم خواهد شد. دوستانی که این مسائل را اعلام می‌کردند من را خیلی دوست داشتند و شاید مشکل آنها مرفاوی بود! این عزیزان می‌خواستند کار من را کوچک کنند و گفتند استقلال با صمد مرفاوی سهمیه را هم از دست داد، اما دیدید که این شایعه را انداختند و بعد از آن پرویز مظلومی آمد و با همان رتبه به آسیا رفت. در استقلال و پرسپولیس این‌طور است که هرسال می‌خواهند با لجبازی و مطرح کردن چنین شایعاتی یکی را خراب کنند، اما خدا بزرگ است و روی این افراد را سیاه می‌کندو حالا دوباره می‌گویند سهمیه ایران کم می‌شود، اما این‌گونه نیست چون ما قدرت اول آسیا هستیم. ما با یک برد دیگر به جام جهانی می‌رویم و چیزی کم نداریم. تیم‌های التعاون، الفتح و لکوموتیو را هم که با تیم‌های ایرانی بازی کردند ببینید چیزی برتر از ما ندارند. شاید به خاطر برخی مسائل مانند مباحث مالی و بدهی‌ها از فوتبال ما ایراد گرفته شود، اما ایراد فنی به فوتبال ما وارد نیست و سطح خوبی داریم. هیچ تیمی در آسیا کیفیت تیم ملی ما را هم ندارد.

 

انتهای پیام/
کلمات کلیدی: استقلال - صبای قم -