استقلال لیگ هفدهم تفاوت خاصی با تیم حاضر در لیگ شانزدهم ندارد. آبی ها تا اینجای بازار نقل و انتقالات، تنها 3 سهمیه لیگ برتری جذب کرده اند که به علاوه منتظری می شود تنها 4 بازیکن بزرگسال. بقیه نفرات جذب شده شامل قائدی و حیدری و نجفی و محمدی و بقیه جزو بازیکنان زیر 23 سال به حساب می آیند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

4 خرید بزرگسال استقلال به جای 4 بازیکنی آمده اند که فصل قبل در این تیم حضور داشتند و ارزیابی عملکردشان چیزی بوده بین صفر تا صد.

در خط حمله، کاوه رضایی رفته یعنی بهترین گلزن و پاسور گل و موثرترین بازیکن استقلال. جانشین او، سجاد شهباززاده است. بازیکنی که روی سکوها محبوب است ولی آمار رضایی را ندارد. رضایی در 28 بازی لیگ شانزدهم، 9 گل زد و 7 پاس گل داد. آمار شهباززاده هم 19 گل و 6 پاس گل در 56 بازی لیگ برتری برای استقلال بوده.

در خط دفاعی، رابسون جان واریو رفته و پژمان منتظری جانشین او شده است. بهترین مدافع لیگ شانزدهم آبی ها جایی در ترکیب این تیم ندارد و جایش را به مدافعی داده که بیش از یک دهه از او بزرگتر است ولی جزو معدود بازیکنان فوتبال ایران بوده که از مغزش هم استفاده می کند.

بهنام برزای و میعاد یزدانی هم رفته اند. اولی فصل قبل 1127 دقیقه بازی کرد و 4 گل زد و دومی تنها در 44 دقیقه برای استقلال به میدان رفت. استقلال جای این دو بازیکن را با حسن بیت سعید و داریوش شجاعیان پر کرده است. اولی بهترین گلزن استقلال خوزستان در فصل قبل بود و 10 گل زد. دومی هم در گسترش فولاد جزو مردان مهم و کلیدی بود که در 58 بازی، 6 گل زد و 8 پاس گل داد.

 

 

انتهای پیام/