استقلال و پرسپولیس دوباره یک فصل مهیج را شروع می‌کنند. فصل گذشته پرسپولیس با قدرت قهرمان رقابت‌های لیگ برتر شد و استقلال پس از آنها به مقام نایب‌قهرمانی رسید.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 امسال اما استقلالی‌ها می‌خواهند شروع قدرتمندی در لیگ برتر داشته باشند و مثل سال گذشته امتیاز از دست ندهند. این چیزی است که علی منصوریان و بازیکنان استقلال هم روی آن تاکید دارند. خسرو حیدری مدافع راست استقلال در این باره می‌گوید: «سال گذشته در نیم‌فصل اول امتیاز زیاد از دست دادیم و امسال می‌خواهیم از همین شروع لیگ، خوب امتیاز جمع کنیم تا اتفاقات فصل قبل نیفتد.»

استقلال تهران یک فصل نقل و انتقالات موفق داشت و علیرضا منصوریان از روند جذب بازیکنان بسیار راضی است. آنها توانستند داریوش شجاعیان، حسن بیت‌سعید و سجاد شهباززاده را در خط حمله جذب کنند. تعدادی از بازیکنان هم حفظ شدند. در خط دفاعی هم منتظری اضافه شد و با تمدید قرارداد بازیکنان فصل قبل، تیم تا حدودی کامل به نظر می‌رسد. البته منصوریان همچنان به دنبال یک هافبک میانی است و امیدوار است جپاروف به استقلال بازگردد. استقلال به شکلی بسته شده که خیلی‌ها می‌گویند می‌تواند مدعی باشد، درست مثل پرسپولیس. قرمزها در تلاش هستند مهدی طارمی را حفظ کنند و گادوین منشا را هم که جذب کرده‌اند. مابقی بازیکنان کلیدی تیم باقی مانده‌اند و تنها مانده کمال کامیابی‌نیا. تازه آنها در خط دفاعی هم شجاع خلیل‌زاده را جذب کرده‌اند. بدین ترتیب پرسپولیس هم یک تیم قدرتمند بسته و این مساله می‌تواند لیگ برتر را جذاب تر کند. چند سالی است که استقلال و پرسپولیس در صدر جدول لیگ برتر رقابت ندارند؛ منظور رقابت با حداقل اختلاف امتیازی است. سال گذشته استقلال تلاش می‌کرد پرسپولیس را در صدر بگیرد ولی کاملا مشخص بود نمی‌تواند چراکه اختلاف زیاد شده بود. جابر انصاری یکی از بازیکنان استقلال درباره این رقابت می‌گوید: «قطعا وقتی استقلال و پرسپولیس رقابت داشته باشند، لیگ هم جذاب تر می‌شود و این به نفع تیم ملی هم خواهد بود.»

در این بین شنیده می‌شود بازیکنان استقلال و پرسپولیس هم که با هم خیلی رفیق هستند، کری‌خوانی هم دارند و از همین حالا خود را برای یک فصل پرهیجان آماده کرده‌اند. طرفداران فوتبال هم امیدوار هستند با شکل و شمایلی که دو تیم دارند، رقابت داغی بینشان به وجود بیاید.

 

انتهای پیام/