با ادامه فصل نقل و انتقالات اکثر بازیکنان شاخص لیگ تیم های خود را شناخته اند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 فوتبال ایران به جز رقابت های لیگ داخلی، در اروپا هم می توانست نماینده های بیشتری داشته باشد اما در بازار تابستانی فعلا کاوه رضایی را به بلژیک و احسان حاج صفی را به یونان فرستاده است ضمن اینکه سروش رفیعی و خالد شفیعی نیز راهی دو تیم آسیایی شده اند. با این وصف مهمترین نقل و انتقال تابستانی فوتبال ایران فعلا به سردار آزمون تعلق دارد که از روستوف روسیه به روبین کازان نقل مکان کرده است.

اما فوتبال ایران در سال معطوف به جام جهانی همچنان در انتظار شنیدن اخبار خوب از بازیکنان شاخص خود است و این امید وجود دارد که از بین استعدادهای ایران حداقل یک نفر راهی یکی از 4 لیگ معتبر اروپایی بشود یا اقلا در لیگی مثل هلند نماینده داشته باشیم تا به جز علیرضا جهانبخش یک ملی پوش دیگر نیز زیرذره بین رسانه های اروپایی قرار بگیرد. در این بین نام مهدی طارمی آقای گل دو فصل گذشته ایران بیش از دیگران شنیده می شود اما او که گوهری ناب در میان فوتبالیست های ایران است هنوز مشتری نامداری ندارد که البته بخش مهمی از این مساله به ناشناختگی او در بازارهای جهانی مهم برمی گردد.

طارمی که یک سال با سرخپوشان قرارداد دارد، احتمالا از فردا در تمرینات پرسپولیس حضور خواهد یافت احتمالا تا زمان بسته شدن پنجره نقل و انتقالات اروپایی در انتظار یک پیشنهاد خوب خواهد ماند و البته باشگاه پرسپولیس در صورتی که تیمی حاضر باشد مبلغی بیش از یک میلیون دلار برای رضایتنامه طارمی خرج کند پای میز مذاکره خواهد نشست. پیش از این نام علیرضا بیرانوند نیز در بین صادرات فوتبال ایران شنیده می شد اما او قطعا در ایران به کار خود ادامه خواهد داد.

به جز طارمی هیجان بازار نقل و انتقالات معطوف به رامین رضاییان هم هست که قطعا باشگاه استقلال به دنبال استخدام اوست اما او فعلا در این باره تصمیم نگرفته و امیدوار است یک تیم اروپایی برای وی آغوش باز کند. اتفاقی که هنوز رخ نداده اما شاید از بلژیک یا هلند اخبار جدیدی برای دفاع راست تیم ملی برسد. در غیراینصورت می شود منتظر جنجالی ترین انتقال  تابستان امسال ماند اگرچه ذوب آهن نیز رضاییان را می خواهد.

اما دیگر چهره شاخص بازار نقل و انتقالات کسی جز مجتبی جباری نیست؛ هافبکی که کارش را در قطر تمام کرده و امیدوار است در استقلال بازی کند اما آبی ها هنوز پاسخ مثبتی به حضور وی نداده اند و گمان می رود درهای باشگاه استقلال به روی او باز نباشد. اگر جباری که تیم های مختلفی در لیگ مشتری او هستند به تصمیم گیری برسد، ممکن است چند روزی تیتر اول روزنامه های ورزشی باشد.

بختیار رحمانی، آندرانیک تیموریان، پیام صادقیان، حمید علی عسگر، بهنام برزای، سوشا مکانی، محمدرضا خانزاده و ... دیگر بازیکنانی هستند که تا چند روز آینده بازار تابستانی را گرم نگه خواهند داشت. در حال حاضر نفت تهران، استقلال خوزستان، ذوب آهن و یکی، دو تیم دیگر از مهمترین خریداران محسوب می شوند.

 

انتهای پیام/