نزدیک به یک دهه سیدجلال حسینی متقاعدکننده‌ترین گزینه برای انتخاب به عنوان بهترین دفاع وسط ایران بوده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

کم‌اشتباه‌ترین مدافع یک دهه اخیر فوتبال ایران که فصل گذشته با کاپیتانی خود پرسپولیس را به سمت قهرمانی لیگ برتر هدایت کرد. ورود به دهه چهارم زندگی و سن و سال بالا هم سیدجلال را به افت نزدیک نکرد تا قراردادش 2 سال دیگر با پرسپولیس تمدید شود اما حالا از اردوی اوکراین خبر می‌رسد رقابت جالبی در خط دفاع سرخپوشان به وجود آمده است. دغدغه‌ای شیرین برای برانکو که در زیر به آن می‌پردازیم:

زوج سیدجلال- انصاری؛ بونوچی و کیه‌لینی!

تجربه، هوش، درک بالا به همراه تکنیک چیزی است که این زوج دارد. البته این 2 بازیکن فرصت کنار هم قرار گرفتن در بازی با آرسنال اوکراین پیدا نکردند ولی فصل گذشته چشم‌ها را به خود خیره کردند. خط دفاع پرسپولیس به کمک این 2 بهترین آمار را به جای گذاشته و کمترین گل خورده در لیگ شانزدهم را به ثبت رساندند.

سیدجلال راست‌پا و کم‌اشتباه به همراه انصاری تکنیکی و باهوش خیلی‌ها را به یاد زوج بونوچی و کیه‌لینی می‌اندازد. این زوج شانس بالایی برای فیکس شدن در لیگ هفدهم نیز دارند مگر آن که ...

زوج سیدجلال- شجاع؛ شبیه تیم کی‌روش!

زوج سیدجلال حسینی و شجاع خلیل‌زاده هم همه را به یاد زوج مورد علاقه کارلوس کی‌روش در تیم ملی می‌اندازد. سیدجلال که سر جای خود بازی می‌کند و شجاع خلیل‌زاده هم شباهت زیادی به مرتضی پورعلی‌گنجی دارد.

شجاع مثل مرتضی بچه مازندران بوده و از پرش‌های خوبی برخوردار است. هر دو جنگنده، سرزن و در هنگام نواخته شدن ضربات ایستگاهی کم‌اشتباه هستند. خلیل‌زاده می‌تواند کنار سیدجلال همچون پورعلی‌گنجی موفق ظاهر شود و در نیمه اول بازی دوستانه با آرسنال اوکراین چنین نشان داد.

زوج شجاع- انصاری؛ نیمکت‌نشینی سیدجلال؟!

گزینه دیگر برانکو، استفاده از زوج جوان‌تر شجاع خلیل‌زاده و محمد انصاری است که در نیمه دوم بازی تدارکاتی با آرسنال اوکراین آزمایش شد. شجاع در دوئل و نبردهای تن به تن موفق است و ضربات اول را هم خوب می‌زند. انصاری چپ‌پا و تکنیکی با سابقه بازی در سمت چپ خط دفاعی هم می‌تواند توپ‌های پشت سر خلیل‌زاده را جمع کند. آیا برانکو این ریسک را می‌کند که کاپیتان خود را در برخی بازی‌ها روی نیمکت بنشاند؟!

***

نتیجه‌گیری نهایی؛ به نظر می‌رسد برخلاف فصل گذشته دست برانکو برای انتخاب 2 مدافع مرکزی خود باز باشد و انتخاب 2 بازیکن از میان سیدجلال حسینی، محمد انصاری و شجاع خلیل‌زاده به دغدغه شیرین مرد کروات در لیگ هفدهم تبدیل شود.

 

انتهای پیام/