آن‌طور که از شواهد و قرائن برمی‌آید حسین ماهینی راست‌پا دفاع چپ فیکس پرسپولیس در لیگ هفدهم خواهد بود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 این در حالی است که برانکو برای سمت چپ، شایان مصلح و محمد انصاری را هم دارد اما ترجیح می‌دهد از این دومی در دفاع میانی استفاده کند. شاید بهترین کسی که می‌تواند در این رابطه نظر کارشناسی بدهد، رضا شاهرودی باشد.

* آقارضا اخبار پرسپولیس را دنبال می‌کنی؟

کما بیش! چطور مگه؟

* بحث امروز ما دفاع چپ پرسپولیس است. موافقی در این رابطه گپ بزنیم؟

در خدمتیم!

* به نظر می‌رسد برانکو تصمیم گرفته است از حسین ماهینی در سمت چپ خط دفاعی خود استفاده کند. شما به عنوان یکی از بهترین مدافعان چپ تاریخ پرسپولیس و تیم ملی در این رابطه چه نظری دارید؟

اینکه نظر لطف شماست ولی به شخصه موافق دفاع چپ کلاسیک هستیم. پرسپولیس که چپ‌پا کم ندارد.

* ولی حسین ماهینی در پست دفاع چپ در لیگ قهرمانان آسیا عملکرد بسیار خوبی داشت و حتی به تیم منتخب هم راه پیدا کرد؟

پست اصلی ماهینی دفاع راست است اما او با استفاده از تجربه خودش توانسته در سمت چپ هم موفق شود. او می‌تواند در لیگ هفدهم هم به پرسپولیس کمک کند چون تجربه زیادی دارد.

* نظرتان درباره محمد انصاری چیست؟

بهترین پست برای محمد انصاری دفاع چپ است.

* اما برانکو او را در دفاع وسط بازی می‌دهد؟

ببینید خود من هم زمان استانکو در تیم ملی و بازی‌های آسیایی 1994 هیروشیما دفاع وسط بودم اما پست اصلی‌ام دفاع چپ بود. به نظر من محمد انصاری در دفاع چپ عملکرد بهتری دارد چون از تکنیک و قدرت ارسال خوبی برخوردار است.

* شایان مصلح را می‌شناسید؟

با توجه به اینکه در لیگ یک بازی کرده شناخت چندانی ندارم. به هر حال بازیکن خوبی بوده که برانکو جذب کرده است. مصلح باید تمرکز زیادی روی کار خودش داشته باشد و دل به تمرینات بسپارد. او باید از حاشیه پرهیز کند تا موفق شود.

* واقعیت این است که شایان مصلح شبیه محمد انصاری است و اصلاً اهل حاشیه نیست!

خدا را شکر! بازی در پرسپولیس و استقلال حاشیه را ناخودآگاه به همراه دارد. کسانی موفق می‌شوند که بتوانند این حواشی را پشت سر بگذارند یا به آن بی‌اعتنا باشند.

* به نظر رضا شاهرودی بهترین دفاع چپ پرسپولیس تاکنون چه کسی بوده است؟

من احترام خاصی برای مجتبی محرمی همبازی بامعرفت خودم قائل هستم اما به نظرم جواد منافی بهترین دفاع چپ تاریخ می‌شد اگر مصدوم نمی‌شد.

* راستی می‌دانید مهدی طارمی در پرسپولیس ماندنی شد؟

بله، از اول هم مهدی اشتباه کرد که وارد این بازی شد. او فصل گذشته هم به اشتباه به ترکیه رفت و به هر حال بازیکن باکیفیتی است. طارمی به درد پرسپولیس می‌خورد و امیدوارم برانکو هم او را ببخشد.

* رامین هم به لیگ بلژیک رفت!

بله، رامین کار خوبی کرد که استقلالی نشد. این کار می‌توانست حتی فوتبالش را نابود کند. حالا رضاییان با خیال راحت می‌تواند در لیگ بلژیک کار کند. او هم یکی از خوب‌های ایران است و برایش آرزوی موفقیت می‌کنم.

انتهای پیام/