خریدهای پرتعداد استقلال در فصل نقل و انتقالات یک پیغام روشن دارد و آن هم این است که سرمربی جوان این تیم تصمیم برتغییرات زیاد در ترکیب تیم خود دارد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 در نیم‌فصل دوم گذشته و زمانی که استقلال حریفانش را یکی از پس دیگری شکست می‌داد، علیرضا منصوریان بارها اعلام کرد که تیمش بیش از دو سه بازیکن جدید جذب نمی‌کند چراکه دیگر نمی‌خواهد برای اینکه تازه واردها با فضای تمرینات این تیم آشنا بشوند وقت صرف کند. منصوریان در طول بازی‌های نیم‌فصل دوم کاملا روی عقیده خود پافشاری داشت تا اینکه آن شکست عجیب برابر العین در دور برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا اتفاق افتاد، شکست 6 بر یکی که یک شبه تفکرات سرمربی استقلال را به هم ریخت.

استقلال در فصل نقل و انتقالات با خرید جباری، منتظری، مهدی قائدی، شهباززاده، بیت سعید، داریوش شجاعیان و آرمین سهرابیان و البته از دست دادن بازیکنانی مثل رابسون، بهنام برزای، کاوه رضایی، مجتبی حقدوست و احتمالا مگویان و محسن کریمی پر رفت و آمدترین تیم لیگ برتر لقب گرفت و البته به گفته خیلی‌ها روند جوانگرایی که از زمان مظلومی شروع شده بود و در سال اول منصوریان ادامه داشت در سال دوم او متوقف شد چرا که از بین بازیکنانی که از این تیم جدا شدند کاوه رضایی، محسن کریمی، برزای، حق دوست و رابسون شرایط سنی مناسبی داشتند که حالا آبی‌ها نمی‌توانند برای فصل جدید از ظرفیت جوانی آنها  استفاده کنند.

 اما از همه اینها گذشته استقلال در این فصل با تیمی پای به مسابقات می‌گذارد که از نظر هماهنگی هم نیاز به زمان دارند تا به شرایط مطلوب برسند. با این حساب استقلال در فصل نقل و انتقالات نتوانسته اسکلت سال گذشته خود را حفظ کند اما از آن طرف ستاره‌هایی را به خدمت گرفته است که هرکدام می‌توانند جریان بازی را به نفع آبی‌ها تغییر بدهند و باید دید اثرات منفی این اتفاق بیشتر است یا اثرات  مثبت آن.

 

انتهای پیام/