بازیکن تیم استقلال گفت: نباید انتظار داشته باشیم منصوریان از روز اول بازی زیبا و نتیجه گیری انجام دهد زیرا دست یافتن به این خواسته ها زمان‌بر است.

،

خسرو حیدری در خصوص شرایط تیم فوتبال استقلال در اردوی ارمنستان گفت: باید ابتدا از کادرفنی قبلی، آقای مظلومی و همکارانشان که در فصل گذشته با همه کمبودها زحمت کشیدند، تشکر کنیم. آنها تمام تلاش خود را کردند تا استقلال سربلند باشد و باید از آنها تشکر کرد.

وی افزود: فکر می کنم امسال سال متفاوتی برای هواداران و بازیکنان باشد زیرا ما طی سالهای گذشته نتایج خوبی نگرفتیم. ما همیشه در لیگ و جام حذفی تیمی قهرمان بودیم و در مسابقات آسیایی نیز حضور داشتیم و به دلیل حضور در آسیا است که می گویم امسال برای ما متفاوت است. هر چند کار برای حضور در آسیا سخت است اما تلاش می کنیم تا تیمی باشیم که در لیگ، حذفی و مسابقات آسیایی حرف برای گفتن داشته باشیم.

مدافع استقلال درباره حضور بازیکنان جدید در این تیم، تاکید کرد: بازیکنان جوانی که از پارسال در استقلال حضور داشتند، امسال نیز در کنار ما حضور دارند. همچنین بازیکنان خوبی به ما اضافه شدند که سابقه بالایی در تیم ملی و لیگ دارند که این موضوع به استقلال کمک زیادی می کند. در سالهایی که استقلال خوب نتیجه می گرفت بازیکنانی بودیم که همیشه در کنار هم بازی می کردیم و درک خوبی از یکدیگر داشتیم. بازیکنان با ثباتی مانند مجتبی جباری و جانواریو که به خوبی یکدیگر را درک می کردیم.

حیدری با بیان اینکه علیرضا منصوریان اسم استقلال را یدک می کشد و در استقلال بزرگ شده است، گفت: منصوریان یک زمان به عنوان بازیکن و حالا به عنوان مربی استقلال فعالیت می کند. از هواداران می خواهم که ایشان را حمایت کنند زیرا اکنون نوبت مربیان جوانی مانند منصوریان و ویسی است. او در کنار بازیکنان تمرین می کند و زمانی که در کنار بازیکنان حضور دارد نشان می دهد که انگیزه بالایی برای پیشرفت دارد.

وی ادامه داد: همچنین ما امسال تمرینات خوب و به روزی در تیم داریم. منصوریان با مربیان بزرگی مانند کی‌روش و قطبی کار کرده است و مطمئنا مسائلی که از آنها آموخته در کنار تجربه موفق نفت، پاس همدان و تیم امید به استقلال کمک می‌کند. استقلال تیم منصوریان است و مطمئنا منصوریان می خواهد که با تیم خودش به بالاترین ها و بهترین ها دست پیدا کند.

مدافع استقلال در پاسخ به سئوالی مبنی بر تغییر سبک بازی این تیم، گفت: فصل گذشته شروع خوبی در لیگ داشتیم. در بازی با ملوان بسیار خوب بودیم اما این بازی های خوب ادامه دار نبود. حتی آقای منصوریان برای ما بازی فصل گذشته برابر ملوان را مثال زدند و گفتند می خواهیم همه بازی ها مانند آن بازی باشیم. می خواهیم تیم هایی که به آزادی می آیند بدانند که روز راحتی برابر ما ندارند. امسال می خواهیم با این تغییر سبک بازی روانی را ارائه دهیم تا سال خوبی برای همه باشیم. فصل گذشته برابر تیم هایی که بازی روان با پاسکاری انجام می دادند کار دشواری داشتیم اما امسال سال متفاوتی خواهد بود.

حیدری یادآور شد: بازیکنان خوبی در تیم ما هستند ولی از هواداران می خواهم که عجله نکنند. منصوریان یک قرارداد سه ساله دارد و می خواهد که تیم خوبی را تحویل هواداران دهد. نباید انتظار داشته باشیم منصوریان از روز اول بازی زیبا و نتیجه گیری انجام دهد زیرا دست یافتن به این خواسته ها زمان‌بر است. کی‌روش نیز از روز اول با فوتبال ما آشنا نبود اما حالا به خواسته های خودش رسیده است.

وی گفت: مطمئنا با شناختی که منصوریان دارد می توانیم سریعتر به خواسته هایش برسیم. منصوریان در استقلال انگیزه بالایی دارد و من از حضور ایشان در جریان تمرینات لذت می برم. مهمترین چیز این است که سرمربی در کنار تیم است و کارهای تاکتیکی را به ما نشان می دهد. این موضوع برای بازیکنان مهم است و به امید خدا این ناکامی های چند سال اخیر را با این شرایط جبران خواهیم کرد.

مدافع استقلال درباره زوج سازی در سمت راست این تیم و جذب ووریا غفوری تاکید کرد: در گذشته نیز خودم بسیار دوست داشتم که ووریا غفوری به استقلال بیاید. در پاس همدان نیز زوج بسیار خوبی داشتم و الان نیز خوشحالم که ووریا در استقلال حضور دارد. امیدوارم به مانند تیم ملی و تیم های باشگاهی در استقلال نمایش های خوبی داشته باشد و بعد از چند سال زوج خوبی در سمت راست داشته باشیم. باید از بازیکنانی مانند فخرالدینی و حمودی تشکر کنم که در این سالها در کنار آنها زوجهای بدی نداشتیم اما فکر می کنم با ووریا زوج خوبی داشته باشیم.

حیدری همچنین در خصوص استقبال هواداران از این تیم و تمرینات آبی پوشان تصریح کرد: علیرضا منصوریان در استقلال فوتبال خود را به زیبایی تمام کرده است و هواداران بابت اینکه بازیکن محبوبشان سرمربی تیم شده است بسیار خوشحال هستند. مطمئنا هواداران از سرمربی تیمشان حمایت خواهند کرد و من هم به هواداران قول می دهم که آهسته آهسته تیم خوبی بسازیم.

وی در واکنش به تمدید قرارداد با امید ابراهیمی هم گفت: امید هم در دو سالی که با پیراهن استقلال به میدان رفته است، نزد هواداران بسیار محبوب است. من به عنوان عضو کوچکی از خانواده استقلال او را برای تمدید قرارداد تشویق کردم زیرا ما امسال به او نیاز داشتیم تا بتوانیم تیم خوبی داشته باشیم.

مدافع استقلال در خصوص کمپ ارمنستان یادآور شد: مشخصه یک تیم خوب، امکانات آن است. دلیل عقب بودن ما از فوتبال روز دنیا نیز همین امکانات است. در این کمپ زمین های تمرینی خوبی است که به راحتی می توان در آن فوتبال بازی کرد. همه از این تمرینات لذت می برند و کیفیت فوتبال در این زمین ها بالا می رود. ما یک ورزشگاه آزادی داریم که زمین خوبی دارد اما برای تمرین زمین مناسبی نداریم. یک تیم فوتبال نیاز دارد تا تمرینات خود را در یک زمین مناسب پیگیری کند و روز بازی نیز تنها کارهای تاکتیکی خود را پیاده کند و تمرین در زمینی که راه رفتن در آن سخت است کمکی به تیم نمی کند. در فوتبال ما هزینه های بالایی انجام می شود که فکر می کنم باید بخشی از آن نیز صرف امکانات شود.

حیدری درباره پیش بینی اش از فینال یورو 2016 افزود: بازی های یورو روز به روز بهتر شد و الان در اوج خودش است. بازی فرانسه برابر آلمان نیز یکی از بازی های خوبی بود که فرانسه با بازی دیشب خود نشان داد برازنده قهرمانی است. پیش بینی نتیجه سخت است اما من هم مانند دیگران فکر می کنم فرانسه برنده بازی فینال است و می تواند با نتیجه 3 بر یک برنده شود.

 

کلمات کلیدی: استقلال - خسرو حیدری -