مدیرعامل باشگاه استقلال در نشست خبری امروز به عملکرد برخی از مدیران سابق این باشگاه انتقاد کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

رضا افتخاری درباره واگذاری بلیت فروشی رقابت های لیگ برتر به باشگاه ها اظهار کرد: طبق نشستی که در فدراسیون فوتبال برگزار شد برای واگذاری بلیت فروشی رقابت های لیگ برتر به باشگاه ها به توافق رسیدیم. در این صورت باشگاه تصمیم می گیرد که شرکت قبلی بلیت فروشی بازی ها را ادامه دهد یا اینکه این امر به شرکت جدیدی واگذار شود. امروز(دوشنبه) نشستی را با مسئولان شرکت برگزار کرده و تصمیم نهایی را می گیریم. موضوع مسلم این است که مفاد قرارداد قبلی تداوم نمی یابد زیرا سهم شرکت مذکور از آن قرارداد منطقی نبود. روز جمعه بازی داریم و باید هرچه سریع تر تکلیف قرارداد بلیت فروشی مشخص شود. اگر هم با شرکت به توافق نرسیم، خودمان بلیت فروشی می کنیم.

او درمورد پرداخت هزینه فسخ قرارداد با شرکت مذکور  توسط استقلال و پرسپولیس گفت: فدراسیون به ما اعلام کرده است در صورت فسخ قرارداد با این شرکت باید هزینه ای را پرداخت کنیم. البته شاید همکاری ما با شرایط جدیدی ادامه یابد که در این صورت نیازی به پرداخت هزینه نیست.

افتخاری درمورد اظهارات مجتبی جباری و اینکه او اعلام کرده افتخاری آرزوی عکس انداختن با من را داشته است، بیان کرد: حتما مجتبی جباری مرا نمی شناسد که چنین حرفی زده است. سال 1996 که سرپرست تیم ملی بودم، بازیکنان بزرگی مانند احمدرضا عابدزاده، علی دایی، کریم باقری،خداداد عزیزی که جزء بزرگان فوتبال ایران و آسیا هستند، در کنار ما حضور داشتند و با آن ها 5 سال زندگی کردم. تازه به فوتبال نیامده ام که بخواهم با عکس گرفتن با امثال مجتبی جباری، خودم را معرفی کنم. نمی دانم چه جوابی به این اظهارات بدهم اما تنها چیزی که به آن احتیاج ندارم، عکس گرفتن است. در باشگاه استقلال رسم است مدیران زمانیکه با هر بازیکنی قرارداد می بندند عکس می گیرند. اکنون که این بحث ها مطرح شده است عکس هایی از خودم منتشر می کنم تا هواداران بدانند نیازی به عکس گرفتن با جباری ندارم.

او درباره اینکه به نظر می رسد باشگاه استقلال شان بازیکن بزرگی مانند مجتبی جباری را حفظ نکرده است، گفت: چگونه باید شان او را نگه می داشتیم. 30 سال در فوتبال حضور دارم و هیچ وقت از خودم تعریف نکردم. عملکردم را به عنوان امانت نزد خودم حفظ کرده ام و هیچ وقت از عکس هایم استفاده نکرده ام. نمی خواهم وارد چنین بحث هایی شوم چراکه باشگاه استقلال نیاز به آرامش دارد و نبایست وارد مسائل حاشیه ای شود. یک بار درمورد جباری توضیح دادم. کمیته پزشکی باشگاه استقلال مشغول تهیه کردن گزارشی از این بازیکن است تا شفر درباره او تصمیم بگیرد. مجتبی جباری به دلیل آسیب دیدگی در بازی های ابتدایی استقلال شرکت نکرد و حتی به من گزارش دادند که زانوی او ورم کرده است.

مدیرعامل باشگاه استقلال درمورد اینکه آیا مجتبی جباری پیش از شروع لیگ هفدهم تست پزشکی نداده است، اظهار کرد: جباری در آن زمان تست داد و گزارش مرکز پزشکی هم درباره او موجود است. این گزارش به علیرضا منصوریان تحویل داده شد و قرار گذاشتیم تا او تصمیم گیری کند. به حدی مشکل داریم که نبایست وارد بحث مجتبی جباری شویم. تنها یک بار اعلام کردم نحوه تعامل با او را در اختیار کمیته پزشکی و سرمربی تیم گذاشتیم و من در مقامی نیستم که در امور فنی و مسائل مربوط به بازیکن دخالت کنم.

افتخاری درباره اینکه به نظر می رسد نام مجید نامجومطلق به دلیل انتقاد علیه او از فهرست گزینه های دستیاری وینفرد شفر حذف شده است، گفت: چنین موضوعی صحت ندارد.مطرح شدن انتقاد طبیعی است و شفر با عملکردش می تواند به این انتقادات جواب دهد.

او درمورد شرایط عجیب کنارگذاشته شدن هرایر مگویان توسط باشگاه استقلال تادامه داد: به جز مگویان با چند بازیکن دیگر هم قرارداد سه تا چهار ساله امضاء شده است. در واقع قرارداد این بازیکنان به ما ارث رسیده است و باید برای آنها تعیین تکلیف کنیم. با برخی بازیکنان جوان قراردادهای طولانی مدت بسته ام  اما با هیچ یک از بازیکنان بالای 30 سال چنین کاری انجام نداده ام. بنابراین ما کارمان را بلد هستیم. البته نیاز به راهکارهایی داریم تا این مشکلات را حل کنیم.

افتخاری درباره حضور سگ یعقوب کریمی در تمرین استقلال گفت: این موضوع را شنیده ام اما مسئولان حراست و روابط عمومی باشگاه تاکنون گزارشی از این امر به من نداده اند. اگر یعقوب کریمی چنین کاری انجام داده باشد، اشتباه کرده است.

مدیرعامل باشگاه استقلال درمورد احتمال بازگشت بهنام برزای به این تیم تصریح کرد: وینفرد شفر پیشنهاد داده است که برزای در تمرینات استقلال شرکت کند و درصورتی که مورد تائید قرار گرفت، در نیم فصل با او قرارداد می بندیم.

او درباره انتقاد پیشکسوتان به مشاورانش اظهار کرد: احتیاجی به مشاور ندارم. کسی مشاوره می گیرد که به تازگی وارد فوتبال شده باشد و اطلاعی از این رشته ندارد. اگر قرار باشد از کسی مشاوره بگیرم از افرادی مانند داریوش مصطفوی، بیژن ذوالفقارنسب که سال هاست با آنها ارتباط دارم، نظر می گیرم.

افتخاری درمورد فاکتورهای موفقیت وینفرد شفر در استقلال گفت: موفقیت یعنی اینکه وینفرد شفر یک جام برای استقلال کسب کند و سهمیه آسیا را هم بگیرد.

مدیرعامل باشگاه استقلال درباره احتمال حضور این تیم در آمریکا بیان کرد: محمد محمدی این پیشنهاد را به من گفته است اما به او گفتم برای حضور در این کشور باید دعوت نامه دریافت کنیم چراکه براساس حرف او اقدامی انجام نمی دهیم.

انتهای پیام/