حسن بابک قهرمان ارزنده سابق کشتی فرنگی کشور اعتقاد دارد با توجه به حضور عبدالله عزیزی و روند رو به رشدی که این هیات دارد، می تواند در سال آینده حرف اول کشتی کشور را بزند.

به گزارش سرویس کشتی فرتاک ورزشی و به نقل از روابط عمومی هیئت کشتی استان تهران، حسن بابک مدیرتیم های ملی کشتی فرنگی نوجوانان و جوانان کشورمان که به محل برگزاری مسابقات کشتی ساحلی یادواره شهدای غواص آمده بود، طی گفتگویی کوتاه اظهار داشت: کشتی ساحلی رشته ای جدید و نوپا است و حهت رشد و توسعه آن، باید توجه بیشتر بخصوص در رده های پایه به این رشته شود.

وی افزود: چندسالی است که چنین رشته هایی را به کشتی اضافه کردند و امکان دارد که روزی این رشته در المپیک یا بازی های آسیایی حضور داشته باشد و جایگاهی پیدا کند؛ به همین دلیل سایر استان ها نیز باید به مانند هیئت کشتی استان تهران در برگزاری مسابقات مختلف این رشته و توجه ویژه به آن اقدام نمایند.

بابک در مورد کیفیت برگزاری این مسابقات نیز گفت: بنده برای اولین بار است که از نزذیک شاهد برگزاری مسابقات ساحلی هستم، اما از نحوه برگزاری و کیفیت بالای آن بسیار رضایت مندم و شاهد رد و بدل شدن فنون بسیار زیبایی بودم و در کل این مسابقه در سطح بسیار بالایی برگزار شد.

مدیر تیم های ملی کشتی فرنگی نوجوانان و جوانان در مورد عملکرد هیئت کشتی استان تهران طی سال های اخیر گفت: هیئت کشتی استان تهران با 31 استان دیگر تفاوت دارد و به علت وسعت زیادش، به اندازه یک فدراسیون پتانسیل دارد.

وی افزود: بیش از 30 شهرستان زیر نظر هیئت کشتی استان تهران فعالیت می کنند، که آمار نشان دهنده بزرگی و سختی کار در این هیئت را می رساند و به همین دلیل فقط آقای عبداله عزیزی می توانست از پس مدیریت آن برآید و چنین امکانات و زیرساخت هایی را بوجود بیاورد.

بابک ادامه داد: آقای عزیزی به خاطر روحیه خیرخواهانه، عشق بسیار زیاد به کشتی و خیر بودنشان، طی دو سال اخیر بیش از 2 میلیارد تومان هزینه برای کشتی استان تهران کرده است که باعث شد کشتی این استان از حالت خواب سال های گذشته بیدار شده و با ایجاد زیرساخت هایی مثل سالن های ورزشی و خوابگاه های مجهز، باعث یکه تازی مجدد کشتی تهران در کشور شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: با این روندی که  بنده از هیئت کشتی استان تهران و مدیریت آقای عزیزی می بینم، شک نکنید که از سال آینده ، استان تهران با اقتدار حرف اول را در کشور خواهد زد.


 

کلمات کلیدی: حسن بابک - کشتی تهران -