آزادکار وزن ۷۴ کیلوگرم کشورمان گفت: باروس و گودیف تنها حریفانم در المپیک ۲۰۱۶ نیستند و رقبای دیگری نیز دارم

به گزارش سرویس کشتی و وزنه برداری فرتاک ورزشی، حسن یزدانی، درباره تمرینات تیم ملی کشتی آزاد کشورمان اظهار داشت: تمرینات خوبی را پشت‌سر می‌گذاریم. خدا را شکر تمرین اخیر هم بدون آسیب‌دیدگی و ضرب‌خوردگی به پایان رسید. در مجموع بچه‌ها تمرینات خوبی را انجام می‌دهند و ان‌شاءالله با این تمرینات در مسابقات المپیک 2016 نتایج خوبی می‌گیرند.

وی با اشاره به مدت زمان باقیمانده تا آغاز مسابقات المپیک، درباره برنامه‌های خود عنوان کرد: در روزهای باقیمانده هم زیر نظر کادر فنی به تمرینات خود ادامه می‌دهیم. با برنامه‌ریزی که کادر فنی برای تک‌تک بچه‌ها انجام داده، تمرینات را دنبال می‌کنیم. قرار است در اردویی 10 روزه با فشار زیاد به تمرینات استقامتی و قدرتی بپردازیم. در ادامه ریکاوری و استراحت می‌کنیم تا قدرت خود را برای المپیک جمع کنیم.

آزادکار المپیکی وزن 74 کیلوگرم کشورمان تصریح کرد: هر ورزشکاری دوست دارد در مسابقات المپیک یک مدال خوش‌رنگ کسب کند. من هم یکی از همان ورزشکارانی هستم که دوست دارم به این مدال برسم.

یزدانی در مورد تقابل با دو حریف قدرتمند در المپیک 2016 یعنی جردن باروس آمریکایی و انور گودیف روس گفت: من که دوست دارم در ریو بهترین کشتی‌ها را بگیرم. کسی به المپیک نمی‌رود تا مقابل این حریفان بازنده از تشک خارج شود. همه دوست دارند بهترین کشتی‌گیران وزن خود را شکست دهند تا خود را ثابت کنند و بگویند من بهتر از بقیه هستم. هر دو کشتی‌گیر مورد نظر، دو تن از خوب‌های این وزن هستند. من هم تمام تلاش خود را انجام می‌دهم که بهترین کشتی را با «باروس» و «گودیف» بگیرم و پیروز از تشک خارج شوم.

وی افزود: همه حریفانم خوب هستند و باید برای تک‌تک آنها برنامه‌ریزی خاصی داشته باشم. نباید فقط «باروس» و «گودیف» را حریفانی سخت بدانیم. شاید کشتی‌گیران دیگری هم در این وزن باشند که در قسمت‌هایی خوب باشند و کار حریفان خود را سخت کنند. باید برای تک‌تک آنها برنامه‌ریزی کرد. ان‌شاءالله بتوانم در مسابقات المپیک، یک مدال خوش‌ر‌نگ بگیرم.

دارنده مدال نقره جهان در پاسخ به این سؤال که آیا به‌خاطر اولین حضور در مسابقات المپیک، استرس دارد یا خیر و اینکه به کدام‌یک از حریفان خود بیشتر فکر می‌کند، تأکید کرد: استرسم چندان زیاد نیست. البته طبیعی است هر ورزشکاری نزدیک مسابقه، شب و روز به حریفان خود و نقاط قوت و ضعف آنها فکر می‌کند. در اتاق آنالیز هم با رسول خادم، سرمربی تیم ملی در مورد نقاط ضعف و قوت حریفان صحبت می‌کنیم.

یزدانی خاطرنشان کرد: همه حریفان خوب هستند و روی همه آنها برنامه‌ریزی می‌کنم. نباید از هیچ‌کدام از این حریفان غافل شوم، چون من جدیداً وارد وزن 74 کیلوگرم شده‌ام، البته در دو تورنمنت شرکت کرده‌ام. در کل کشتی‌های قابل‌قبولی گرفتم اما المپیک، جای اشتباه کردن نیست و باید در ریو بدون اشتباه و با برنامه‌ریزی کشتی گرفت. ان‌شاءالله بتوانم به آن مدال خوش‌رنگی که آرزوی قلبی خودم است، برسم.

وی درباره اینکه آیا فدراسیون کشتی و وزارت ورزش و جوانان از ورزشکاران المپیکی حمایت لازم را انجام داده‌اند یا خیر، گفت: فعلاً در حال سر کردن با شرایط هستیم. ظاهراً اعلام کرده‌اند اگر ورزشکاری در المپیک مقام کسب کند، در وزارت ورزش به او شغل می‌دهند. این موضوع برای بچه‌ها، انگیزه‌ای شده است. نصرالله سجادی، معاون وزیر ورزش هم یکی، دو بار به بچه‌ها سر زده اما باید به بچه‌ها در روزهای نزدیک به مسابقه روحیه بدهند. به‌نظرم کاستی‌هایی وجود داشته، ولی در مجموع روحیه بچه‌ها خوب است و آنها بدون هیچ چشم‌داشتی تمرینات خود را انجام می‌دهند و ان‌شاءالله با دعای خیر مردم بتوانند در مسابقات المپیک نتیجه قابل‌قبولی بگیرند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/