سرمربی تیم ملی وزنه برداری گفت: خط زدن یک وزنه بردار از میان سه مدعی برای من خیلی سخت بود، بنابراین از بزرگان وزنه برداری کمک خواستم. آنها نیز نزدیک به تیم ملی هستند و از شرایط وزنه برداران خبر دارند

به گزارش سرویس کشتی و وزنه برداری فرتاک ورزشی، سجاد انوشیروانی درباره خط خوردن بهادر مولایی از اردوی تیم ‌ملی وزنه‌برداری اعزامی به رقابت‌های المپیک 2016 ریو، بیان‌ کرد:  مولایی و هاشمی از لحاظ تمرینی و رنکینگ در شرایط یکسانی قرار داشتند. در روزهای آخر که قرار بود دو نفر نهایی را انتخاب کنیم خیلی خوب کار کردند و وزنه‌های ارزنده‌ای را زدند. برای خودم نیز خط زدن یک نفر از آنها خیلی سخت بود، از این رو از بزرگان وزنه‌برداری کمک گرفتم و آنها نیز از نزدیک شرایط وزنه‌برداران را رصد کرده بودند و آنها را لحاظ کردند. در شورای فنی نیز من و آقای مرادی حق رای نداشتیم بنابراین انتخابی که صورت گرفت به دور از هر حاشیه‌ای بود.

انوشیروانی در مورد این که گفته می‌شود او به عنوان سرمربی بهتر از هر کسی از شرایط وزنه‌برداران با خبر است و چرا نباید حق رای داشته باشد، تصریح کرد: تمام نفراتی که در شورای فنی رای دادند از نزدیک  تمرینات و مسابقات وزنه‌برداران را رصد کرده و در کنار آنها بودند. حتی در مسابقات لیگ و قهرمانی کشور نیز حضور داشتند.  آنها افراد نزدیک به تیم ‌ملی هستند و همیشه در فدراسیون و محل تمرینات حضور دارند.

سرمربی تیم ‌ملی وزنه‌برداری در پاسخ به این پرسش که اگر علی هاشمی در  المپیک نتیجه‌ای نگیرد نگران حرف و حدیث‌های بعد از آن  که ممکن است گفته شود شاید اگر بهادر مولایی به  المپیک می رفت، مدال می‌گرفت، نیست، در این باره توضیح داد: اگر شرایط برعکس می‌شد چه؟ در این صورت علی هاشمی و براری نیز اگر خط می خوردند ممکن بود بعدا اعتراض کنند. به نظر من این حرف‌ها خوب نیست و غیر کارشناسی محسوب می‌شود. هر کدام از این نفرات که حذف می‌شدند انتقاد می‌کردند و کسی که از رفتن به  المپیک باز می ماند نقاط منفی را می‌گوید. من فکر می‌کنم که در بهترین شرایط، بهترین تصمیم گرفته شد.

او ادامه‌ داد: در فوق سنگین هم شرایط در این دوره متفاوت است. وزنه‌بردار گرجستان، استونی، ارمنستان و آلبگوف روس جزو مدعیان هستند و برای کسب مدال مجموع می جنگند. همچنین وزنه‌بردارانی از اوکراین و چین تایپه نیز حضور دارند. در وزن 94 کیلوگرم سه وزنه‌بردار مدعی دوپینگشان مثبت شد و کنار رفتند از این رو فکر می‌کنم که سطح دسته 94 کیلوگرم پایین‌تر باشد.

انوشیروانی در مورد اتفاقی که برای بهادر مولایی پس از ترک اردوی تیم ‌ملی رخ داد نیز خاطر نشان کرد: اصلا قرار نبود بهادر مولایی اینجا را ترک کند و حتی خودش خواست که چند روزی را بماند، ولی به اصرار خانواده‌ اش به شمال برگشت. به‌ هر حال آنها خسته بودند و فکر می‌کنم که این موضوع تاثیر گذاشت و من بسیار ناراحت شدم. خودم نیز بعد از مشخص شدن نتیجه‌ جلسه شورای تامین بلافاصله به اردبیل رفته بودم و در ساعات اولیه که این اتفاق رخ داده است حضور نداشتم، اما خب خدا را شکر سلامتی‌اش باز می‌گردد. دو روز پیش نیز در بیمارستان به عیادت او رفتیم و امیدوارم که تا چند ماه دیگر به تمرینات باز گردد.

سرمربی تیم ‌ملی وزنه‌برداری در پاسخ به این پرسش که چقدر به کسب مدال طلا امیدوار است، تصریح کرد: هر پنج وزنه‌بردار به امید خدا برای کسب مدال به  المپیک می‌روند. تمام تلاش ما نیز همین است که هر پنج نفر مدال بگیرند. البته نمی‌توان چیزی را قول داد و یا پیش‌بینی کرد. ما به دنبال این هستیم که بهترین نتایج را بگیریم و نیم نگاهی هم به کسب مدال طلا داریم و تمام تلاشمان را می‌کنیم که آن را به دست بیاوریم.

 

انتهای پیام/