در ادامه مسابقات کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان آسیا که در تایوان در حال برگزاری است تیم ایران در روز دوم سه فسنالیست دیگر خواهد داشت

به گزارش سرویس کشتی فرتاک ورزشی،در ادامه مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا باز هم کشتی گیران نوجوان ایران درخشیدند و توانستند حضئری موفق داشته باشند. در مسابقات امروز، در اوزان 58،54 و 63 کیلوگرم کشتی فرنگی و اوزان 69 و 76 کیلوگرم کشتی آزاد برگزار می شود.

نتایج کشتی گیران کشورمان در پایان دور مقدماتی به شرح زیر است:

رضا مردی در وزن 54 کیلو در دور اول با نتیجه2-1 از سد پاردیپ از هند گذشت. کشتی گیر کشورمان در دور دوم با نتیجه 8- صفر و امتیاز عالی صمد بیک اورالوف از ازبکستان را مغلوب کرد. وی در مبارزه سوم خود نیز هونگ ماک از تایلند را با نتیجه 9-0 و با امتیاز عالی شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. حریف مردی در دیدار فینال کشتی گیری از کشور قرقیزستان است.

 

مردی

محمد رضا مختاری کشتی گیر وزن 58 کیلوگرم کشتی فرنگی  در دور اول بزار عظیموف از ترکمنستان را با نتیجه 9-1مغلوب کرد. مختاری در کشتی دوم خود 6-0 اربول باکیروف از قرقیزستان را شکست داد. وی در مرحله نیمه نهایی در برابر کونگ تان نگوین از ویتنام با نتیجه 9-1 وضربه فنی به پیروزی رسید و فینالیست شد. مختاری در دیدار پایانی با کشتی گیر ازبکستانی مبارزه می کند.

مختاری

سجاد غلامی ملی پوش وزن 69 کیلوگرم کشتی آزاد در گام نخست غلام گوس از پاکستان را با نتیجه 10-0 از پیش رو برداشت. وی در دور بعد با نتیجه 4-2 مغلوب  دیازعسکروف ازقزاقستان شد و باتوجه به راه یابی کشتی گیر قزاقستانی به دیدار  فینال، غلامی درگروه شانس مجدد جیونگ جین از کره جنوبی را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و به دیدار رده بندی راه یافت. وی در این دیدار به مصاف کشتی گیر هندی می رود.

 

غلامی

محمد رضا مرادیانی در وزن 76 کیلوگرم کشتی آزاد در نخستین مبارزه خود، با حساب 7-1 نورعلی ثابتخان از قزاقستان را مغلوب کرد، وی در دور دوم ماگومد شایپوف دیگر کشتی گیر قزاقستانی را با نتیجه 6-5 برد. مردایانی در مرحله نیمه نهایی نیز سانجای از هندوستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. حریف وی در این دیدار کشتی گیری از کشور ژاپن است

 

مرادیانی

 

در وزن 63 کیلوگرم کشتی فرنگی علی ناقوسی در دور اول با نتیجه 4-2 مقابل آلمازبیک ژوریف از قرقیزستان شکست خورد و با توجه به شکست حریف وی در دور بعد، ناقوسی از دور رقابت ها کنار رفت.