حسن یزدانی در دیدا فینال به مصاف حیف قدرتمند روس خد رفت که در نهایت با غلبه بر این حریف به مقام قهرمانی المپیک دست یافت.

به گزارش سرویس کشتی فرتاک ورزشی، حسن یزدانی کشتی گیر شایسته ایرانی با حضور در فینال مسابقات وزن 74 کیلو گرم کشتی آزاد المپیک ریو، اولین کشتی گیر ایرانی بود که در این مسابقات به فینال راه یافته بود.

وقت اول: یزدانی در وقت اول در یک کش و وقس در خاک حریف روس قرار گرفت و دو امتیاز از دست داد. و در ادامه نیز یکبار دیگه خاک شد و دو امتیاز دیگر از دست داد تا نتیجه چهار بر صفر به نفع حریف روس شود.

حریف روس با هر دو امتیاز که می گرفت و به بهانه معاینه و مصدومیت کشتی را متوقف می کرد و همین باعث می شد یزدانی با مشکل مواجه شود.

یزدانی تا می خواست بر کشتی مسلط باشد دوباره این موضوع استراحت و معاینه ادامه پیدا می کرد و کشتی از دست حسن یزدانی خارج شده بود.

در ادامه کشتی یکبار دیگه یزدانی خاک میشه تا در وقت اول با نتیجه 6 بر صفر بسود کشتی گیر روس به پایان برسد.

وقت دوم: یزدانی تنها سه دقیقه فرصت داشت فاصله خود را کم کند تا طلا را از دست ندهد. و توانست در اولین ثانیه ها یک خاک از حریف بکند و نتیجه را 6 بر دو  کند و اما بازهم حریف روس پیش پزشک می رود تا وقفه ای در کشتی به وجود بیاورد.

در ادامه کشتی، حسن یزدانی خاک می کنه و نتیجه چهار بر 6 می شود.

کشتی گیر دفاع مطلق می کند و حساسیت به اوج خود رسیده است و در نهایت درثانیه آخر حریف را خاک می کند و قهرمان المپیک می شود.

 

انتهای پیام/
کلمات کلیدی: المپیک2016 - حسن یزدانی -