رئیس هیات گلف استان کرمانشاه از اختصاص اعتبار مورد نیاز برای احداث اولین زمین استاندارد مینی گلف کرمانشاه خبر داد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

دکتر الهام اکبری بابیان اینکه رشته گلف در کرمانشاه زیرساختی ندارد، اظهارکرد: باوجود اینکه جزو معدود استان‌هایی هستیم که حتی یک وجب زمین برای این رشته نداریم، اما با همین محرومیت‌ها توانسته‌ایم ورزشکاران توانمندی پرورش دهیم و در ردیف استان‌های قدرتمند قرار بگیریم.

وی تصریح کرد: بانوان گلف باز کرمانشاهی درحال حاضر برای تمرین از زمین چمن مجموعه ورزشی کوثر و آقایان هم از زمین چمن مجموعه‌های ورزشی انقلاب و 15 خرداد استفاده می‌کنند و از آنجایی که این زمین‌ها به بخش خصوصی واگذار شده‌اند، برای هر تایم تمرینی باید اجاره بها بپردازیم.

رئیس هیات گلف استان کرمانشاه در خصوص ضرورت‌های احداث زیرساخت‌های این رشته در استان هم گفت: باوجود اینکه هیچ زیرساختی در این رشته نداریم، اما ورزشکاران رده‌های پایه گلف کرمانشاه سال گذشته در دومین دوره المپیاد استعدادهای برتر ورزشی کشور در بخش پسران به مدال نقره و در بخش دختران به مدال برنز دست پیدا کردند که این مسئله اتفاق بزرگی برای گلف استان بود که نشان داد با وجود این استعدادها باید به فکر احداث زیرساخت‌های مورد نیاز این رشته باشیم.

وی تاکید کرد: در اولین دوره المپیاد گلف نیز ۳ ورزشکار کرمانشاهی موفق به کسب عنوان شدند که در مجموع ۵ ورزشکار المپیادی در رشته ورزشی گلف داریم.

وی اعلام کرد: از سوی دیگر سال گذشته جهشی قابل توجه در تعداد ورزشکاران این رشته در استان داشتیم، بگونه ای که نزدیک 185 ورزشکار سازمان یافته و 500 نفر علاقمند بدون بیمه ورزشی داریم، لذا با توجه به افزایش کمی ورزشکاران گلف استان باید برای آنها زیرساخت‌های لازم را فراهم کنیم.

اکبری با بیان اینکه از مدت‌ها قبل پیگیری‌هایی از سوی هیات استان برای احداث زمین مینی گلف در کرمانشاه انجام شد، گفت: نتیجه این پیگیری‌ها منجر به این شد که با حمایت مدیرکل ورزش و جوانان استان اعتباری نزدیک به 600 میلیون تومان برای احداث یک زمین 18 میدانه مینی گلف و زمینی برای آموزش ضربه مقدماتی گلف اختصاص پیدا کند.

رئیس هیات گلف استان کرمانشاه مساحت زمین در نظر گرفته شده برای احداث این پروژه ورزشی را پنج هزار متر مربع اعلام کرد و گفت: کلنگ احداث اولین زمین استاندارد مینی گلف استان کرمانشاه در آینده ای نزدیک در مجموعه ورزشی 15 خرداد به زمین زده خواهد شد و طبق برنامه ریزی‌ها تا دهه فجر افتتاح می‌شود.

وی اضافه کرد: درصورتی که این زیرساخت را در کرمانشاه داشته باشیم، ضمن افزایش سرانه فضای ورزشی، می‌توانیم از این پس بیشتر روی بحث استعدادیابی و جذب مخاطبین از رده‌های سنی پایه تا بزرگسالان کار کنیم.

رییس هیات گلف کرمانشاه با یادآوری اینکه گلف رشته های مختلفی نظیر مینی گلف، وودبال، بهکاپ و کروکت دارد، گفت: سال گذشته ۲ مربی کرمانشاهی دوره آموزشی مربیگری استعدادیابی را زیرنظر فدراسیون گذرانده اند.

اکبری همچنین از آمادگی هیات گلف استان برای راه اندازی هیات های شهرستانی خبر داد و گفت: اگر مدیران ورزش شهرستان ها همکاری کنند ما حاضر به اعزام مربی برای آموزش افراد علاقه مند هستیم.

اکبری در پایان گلف را از رشته‌های دوستدار محیط زیست دانست و در ادامه افزود: در مدت زمانی که بیماری کرونا شیوع پیدا کرده، تعداد علاقمندان به رشته‌های انفرادی افزایش یافته که ما هم از این فرصت برای جذب مخاطبین بیشتر استفاده می‌کنیم.

در ادامه رییس فدراسیون گلف ضمن ابراز خرسندی از فعالیت های ارزنده هیات گلف استان کرمانشاه که منجر به پرورش ورزشکاران توانمند در عرصه قهرمانی شده، اقدامات صورت گرفته در جهت جذب علاقمندان گلف،سازماندهی ورزشکاران و آموزش های دوره ای را با وجود کمبود زمین و زیرساخت، قابل تحسین دانست.

دکتر حمید عزیزی ضمن تقدیر و تشکر از حمایت مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمانشاه اعلام کرد: با احداث زمین استاندارد مینی گلف و زمین تمرینی گلف قطعا جهش قابل قبولی در تعداد ورزشکاران و علاقمندان به این رشته های ورزشی مفرح و جذاب به وجود می آید.

عزیزی در خصوص فعالیت‌های گلف و رشته‌های تابعه گفت: در گلف به صورت ذاتی یک فاصله گذاری هوشمند وجود دارد و افراد در تماس مستقیم و کنار هم نیستند و با شیوع بیماری کرونا و نگرانی خانواده ها برای حضور فرزندانشان در محیط هایی با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی، گلف و رشته های تابعه مورد استقبال قرار گرفته است، همچنین یکی از مطلوب‌ترین فدراسیون‌ها از نظر اداره کل همگانی در بحث ورزش در خانه بودیم.

photo_2020-07-18_10-32-21 (2)

photo_2020-07-18_10-32-21

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.