کرمانشاه- ایرنا- ورزش کرمانشاه در هفته جاری (دوم تا هشتم اردیبهشت) رویدادهای خبری زیادی را پشت سرگذاشت که از مهمترین آن ها می توان به انتخاب رئیس جدید هیات ورزش های ناشنوایان کرمانشاه و اعزام چند ورزشکار و مربی کرمانشاهی به مسابقات برون مرزی اشاره کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

اولین رویداد ورزشی مهم استان در هفته جاری، اعزام برادران بهلولی (مسعود و محسن) مربی و ورزشکار کرمانشاهی به همراه تیم ملی هاکی سالنی ایران به هفتمین دوره رقابت های جام ملت های آسیا بود.
این رقابت ها حکم انتخابی مسابقات جام جهانی هاکی نیز دارد و تیم های اول و دوم مجوز حضور در رقابت های 2018 آلمان را کسب می کنند.

** 2 قایقران کرمانشاهی به اردوی تیم های ملی روئینگ وآب های آرام جوانان دعوت شدند
رئیس هیات قایقرانی استان کرمانشاه از حضور 2 بانوی قایقران کرمانشاهی به اردوی تیم های ملی روئینگ و آب های آرام جوانان ایران خبر داد و گفت: هانیه بیداد و سما یاسمی دختران کرمانشاهی دعوت شده به این اردوها هستند.
محمد سهراب بیگ با بیان اینکه اردوی تیم ملی روئینگ دختران ایران در رده سنی نوجوانان و جوانان از روز سوم اردیبهشت با حضور 9 ورزشکار از چهار استان کشور آغاز شده است، ادامه داد: هانیه بیداد و سایر نفرات دعوت شده باید تا روز 15 اردیبهشت زیرنظر کادر فنی تمرینات آماده سازی خود را در دریاچه آزادی دنبال کنند.
وی در ادامه به اردوی تیم ملی آب های آرام نوجوانان ایران با حضور سما یاسمی اشاره کرد و گفت: این اردو از اول اردیبهشت آغاز و تا بیست و یکم همین ماه ادامه می یابد.
سهراب بیگ با بیان اینکه 13 ملی پوش از 6 استان کشور در اردوی تیم ملی آب های آرام جوانان ایران حضور دارند، گفت: 10 نفر آن ها از جمله یاسمی قایقران کرمانشاهی در بخش کایاک و سه نفر هم در بخش کانوکانادایی حضور دارند.

** مربی کرمانشاهی در جمع مربیان برتر ووشو کشور
فدراسیون ووشو اسامی برترین مربیان سال 95 ووشو کشور در رشته های مختلف آقایان و بانوان را منتشر کرد که در میان آن ها نام یکی از بانوان کرمانشاهی نیز دیده می شود.
براساس اعلام فدراسیون ووشو، مرضیه محمدی نور تنها مربی کرمانشاهی است که نامش در بین بهترین مربیان ووشو کشور قرار گرفته است.
محمدی در بخش ساندای بانوان و پس از مربیانی از استان های البرز و خوزستان در رده سوم قرار گرفته است.

** ورزشکار کرمانشاهی در لیگ جهانی والیبال به میدان می رود
رئیس هیات والیبال استان کرمانشاه از حضور ورزشکار کرمانشاهی در مسابقات لیگ جهانی والیبال خبر داد و گفت: فرهاد سال افزون در لیست اولیه حضور در این رقابت ها قرار گرفته است.
محمد منصوری اظهار کرد: 12 کشور ایران، صربستان، برزیل، فرانسه، ایتالیا، لهستان، امریکا، روسیه، بلژیک، آرژانتین، بلغارستان و کانادا در این رقابت ها حضور خواهند داشت و در سه مرحله با یکدیگر دیدار می کنند که دور مقدماتی این مسابقه ها از 12 خرداد آغاز و تا بیست و هشتم همین ماه ادامه پیدا می کند.
وی همچنین با اشاره به آغاز اردوی تیم ملی بزرگسالان کشورمان، گفت: این تیم روز 17 اردیبهشت راهی یک اردوی برون مرزی 2 هفته ای خواهد شد و طی این مدت در کشورهای مونته نگرو، اسلوونی و لهستان اردوی آمادگی خود را برپا می کند.

** رئیس جدید هیات ورزش های ناشنوایان کرمانشاه انتخاب شد
مجمع انتخاباتی هیات ورزش های نانشوایان استان کرمانشاه با حضور دبیر فدراسیون و مدیرکل ورزش و جوانان کرمانشاه در سرسرای شهید هادیان مجموعه ورزشی آزادی برگزار و هرمز نوروزی نژاد برای مدت چهار سال به عنوان رئیس جدید این هیات انتخاب و معرفی شد.
در این مجمع که دو نامزد برای ریاست هیات ورزش های ناشنوایان کرمانشاه حضور داشتند، هرمزی نژاد موفق شد با کسب 9 رای بر کرسی ریاست هیات تکیه بزند و دیگر نامزد این انتخابات حامد دارابی سرپرست سابق هیات ورزش های ناشنوایان بود که با هشت رای نتوانست به عنوان رئیس انتخاب شود.
پیش از این، کوروش شاهرخی سال ها به عنوان رئیس هیات ورزش های ناشنوایان استان کرمانشاه فعالیت داشت.

** اعزام تکواندوکار کرمانشاهی به مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی
رقابت های تکواندو جام ریاست فدراسیون جهانی (G2) در حالی از روز پنجشنبه آغاز می شود که مسعود حجی زواره تکواندو کار باسابقه کرمانشاهی نیز در این رقابت ها به عنوان نماینده وزن 74- کیلوگرم ایران حضور دارد.
مهدی همتی رئیس هیات تکواندو کرمانشاه در این خصوص گفت: دومین دوره مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی از هفتم اردیبهشت‌ به مدت چهار روز در دو بخش پومسه و کیوروگی به میزبانی یونان برگزار می شود و حجی زواره تکواندوکار کرمانشاهی نیز روز شنبه نهم اردیبهشت به میدان خواهد رفت.

**دعوت از قایقران کرمانشاهی به اردوی تیم ملی آب های آرام
رئیس هیات قایقرانی کرمانشاه از دعوت ورزشکار کرمانشاهی به اردوی تیم ملی آب های آرام آقایان ایران در بخش کانوکانادایی خبر داد و گفت: علی اجاقی تنها قایقران کرمانشاهی دعوت شده به اردوی این تیم است.
محمدسهراب بیگ در گفتگو با ایرنا ادامه داد: اردوی تیم ملی کانوکانادایی کشورمان از هشتم اردیبهشت در دریاچه آزادی تهران آغاز می شود.
وی با بیان اینکه پنج قایقران به اردو دعوت شده اند، افزود: نفرات دعوت شده به اردو تا 28 اردیبهشت زیر نظر کادر فنی تمرینات خود را دنبال می کنند.

** اعزام بوکسور کرمانشاهی به مسابقات قهرمانی آسیا
رقابت های بوکس قهرمانی آسیا در حالی از روز دهم اردیبهشت به میزبانی ازبکستان آغاز می شود که ' سالار غلامی ' ملی پوش کرمانشاهی وزن 91 کیلوگرم آماده حضور در این رقابت هاست تا هم مدال کسب کند و هم سهمیه رقابت های جهانی را بدست آورد.


تیم ملی بوکس ایران عصر پنجشنبه با هشت ورزشکار عازم تاشکند ازبکستان شد تا در رقابت های قهرمانی آسیا حضور یافته و با رقبای خود به مبارزه بپردازد.
رقابت های امسال قهرمانی آسیا از آنجایی که حکم انتخابی مسابقات جهانی را نیز دارد و 6 نفر اول هر وزن مجوز حضور در مسابقات جهانی آلمان را کسب می کنند از اهمیت ویژه ای برخوردار شده است.

انتهای پیام/