رییس فدراسیون بولینگ، بیلیارد و بولس گفت: با توجه به اینکه پست نایب رییسی فدراسیون اسنوکر و بیلیارد آسیا را بر عهده دارم رایزنی‌های لازم را انجام دادم و در نهایت توانستم از این موضوع برای کشور عزیزم استفاده کنم تا در این رویداد مهم جهانی سهمیه داشته باشیم.

به گزارش فرتاک ورزشی،

«هاشم اسکندری» روز جمعه اظهار داشت: برای مسابقات جهانی بیلیارد و اسنوکر توانستیم با تلاش‌هایی که انجام دادیم ۶ سهمیه در بخش داور زنان و مردان و ۲ سهمیه در بخش ورزشکاران دریافت کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه فدراسیون جهانی برای ایران سهمیه‌ای در نظر نگرفته بود چطور این اتفاق رخ داد؟ تصریح کرد: با توجه به اینکه کرسی نایب رییسی فدراسیون اسنوکر و بیلیارد آسیا را در اختیا دارم, رایزنی‌های لازم را انجام دادم و در نهایت توانستم از این موضوع برای کشور عزیزم استفاده کنم تا در این رویداد مهم جهانی سهمیه داشته باشیم.

نایب رییس فدراسیون اسنوکر و بیلیارد آسیا خاطرنشان کرد: دلیل اصلی اینکه سهمیه‌ای برای ایران در نظر گرفته نشد، این بود که تنها افرادی می‌توانستند در این مسابقات شرکت کنند که در رنکینگ حضور داشتند و با توجه به این که ورزشکاران ایرانی نتوانسته بودند رنکینگ لازم را کسب کنند در ابتدا نماینده نداشتیم اما با رایزنی‌های انجام شده حالا شرایط متفاوت است و ایران نیز در این مسابقات نماینده دارد.

اسکندری تصریح کرد: در بخش آقایان قوی‌تر از زنان هستیم و این به واسطه آن است که زنان دیرتر این رشته ورزشی را شروع کردند و تازه چند سال است که در مسابقات شرکت می‌کنند و به طور حتم با استعدادی که زنان ایرانی دارند در آینده‌ای نزدیک در مسابقات بین‌الملی خواهند درخشید.

رییس فدراسیون بولینگ، بیلیاردو بولس در پایان گفت: مسابقات لیگ استانی در تمامی شهرهای ایران انجام شد و به طور حتم از سال آینده به صورت جدی مسابقات برگزار خواهد شد و برنامه‌های ویژه‌ای داریم.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.