رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی جهان با کسب عناوین چهارم و هشتم حرکت یک‌ضرب توسط دو ملی‌پوش دسته ۱۰۹+ کیلوگرم ایران پیگیری شد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

آخرین روز از مسابقات وزنه‌برداری قهرمانی جهان عصر امروز (یکشنبه) با برگزاری رقابت دسته 109+ کیلوگرم پیگیری شد. در این رقابت آیت شریفی و علی داوودی دو ملی‌پوش کشورمان به همراه 5 وزنه‌بردار به روی تخته رفتند که در میان آنها لاشا تالاخادزه گرجستانی نیز حضور داشت.

آیت شریفی در حرکت یک‌ضرب کار خود را با مهار وزنه 192 کیلوگرمی آغاز کرد، اما در تلاش دوم وزنه 202 کیلوگرمی را انداخت. او در تلاش سوم پشت وزنه 202 کیلوگرمی ایستاد و در مهار آن ناکام ماند و با رکورد 192 کیلوگرم در رده هشتم قرار گرفت. این رتبه در حالی به شریفی اختصاص یافت که وزنه‌بردار عراقی در گروه B رکورد 198 کیلوگرمی را داشت و همین مسئله باعث شد تا شریفی پایین‌تر از نماینده عراق در جدول اصلی قرار بگیرد.

همچنین علی داوودی نایب قهرمان المپیک 2020 توکیو پس از ناکامی در مهار وزنه 195 کیلوگرمی، در تلاش‌های دوم و سوم وزنه‌های 195 و 203 کیلوگرمی را بالای سر برد و با رکورد 203 کیلوگرم به مقام چهارم دست یافت.

در پایان حرکت یک‌ضرب، تالاخادزه با 220 کیلوگرم طلا گرفت، میناسیان از بحرین با 213 کیلوگرم نایب قهرمان شد و لالایان از ارمنستان با 212 کیلوگرم به مدال برنز بسنده کرد.

 

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.