سرمربی اسبق تیم ملی و باشگاه پرسپولیس پس از کسب عنوان نایب قهرمانی سرخپوشان در لیگ قهرمانان آسیا گفت: و نایب قهرمانی در آسیا کمتر از قهرمانی نیست.

به گزارش فرتاک ورزشی،

«علی پروین» روز شنبه در گفت‌وگویی درباره شکست ۲ بر پرسپولیس برابر اولسان کره جنوبی در فینال لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: پرسپولیس با «یحیی گل‌محمدی» به فینال لیگ قهرمانان صعود کرد و این یک افتخار بزرگ است. امیدوارم از مربیان با دانش خارجی به بهترین شکل ممکن استفاده شود.  

وی با اشاره به تلاش بازیکنان تیم فوتبال پرسپولیس در نیمه نخست این بازی عنوان کرد: پرسپولیس بازی را کنترل کرد و توانست از زیر فشار تیم کره‌ای خارج شود و به گل هم رسید. این نشان می‌دهد پرسپولیس توانایی زیادی را دارد و می توانست عنوان قهرمانی را از آن خود کند.  

سرمربی اسبق تیم ملی در ادامه با اشاره به اهمیت این بازی برای فوتبال ایران گفت: بدون شک اگر استقلال هم در فینال بود از آن حمایت می‌کردم. این یک بازی ملی است و به توسعه فوتبال ایران کمک خواهد کرد.

اسطوره فوتبال ایران در ابتدای حضور خود در برنامه فوتبال برتر پیراهن شماره هفت که سالیان زیادی بر تن او بود به عیسی آل‌کثیر مهاجم سرخپوشان تقدیم کرد و گفت: امیدوارم عیسی با این پیراهن آقای گل شود.

وی پس از شکست پرسپولیس برابر اولسان یادآور شد: این شکست چیزی از ارزش‌های بازیکنان کم نمی‌کند. به تیم ما مقداری کم لطفی کردند. حامد لک می‌توانست پنالتی اول را بگیرد. بازیکنان جدا جدا بودند و باید از کناره‌ها بیشتر سانت می‌کردند.

پروین عنوان کرد: دم بازیکنان پرسپولیس گرم که تا اینجا آمدند و امیدوارم در لیگ امسال هم قهرمان شوند و دوباره به فینال آسیا برسیم.

وی درخصوص داوری این دیدار گفت: به نظرم داوری مقداری سمت اولسان بود و در خصوص پنالتی اول داور مقداری سختگیرانه برخورد کرد. در ضمن دست یحیی هم خالی شد و هیچ کسی را در خط حمله نداشت. مهدی شیری به عنوان یک دفاع با تجربه نباید این‌گونه باشد. وقتی دو گل، اولسان به پرسپولیس از روی نقطه پنالتی بدست آمد، نشان می‌دهد که پرسپولیس دفاع خوبی دارد. اگر لک پنالتی را می‌گرفت گل دوم را هم نمی‌خوردیم.

اسطوره فوتبال ایران عنوان کرد: فوتبال همین است و وقتی زمین و زمان را بهم بدوزیم باز هم نمی‌بریم. ۵۰ درصد فوتبال شانس است. باید دست به دست هم دهیم تا پرسپولیس و دیگر تیم ها قوی شوند و تیم ملی قدرتمندی داشته باشیم تا در جام جهانی خوش بدرخشد.

تیم فوتبال پرسپولیس تهران دقایقی پیش با شکست ۲ بر یک برابر تیم اولسان هیوندای کره‌جنوبی به عنوان نایب قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا بسنده کرد. تک گل پرسپولیس در دقیقه ۴۳ توسط مهدی عبدی به ثمر رسید.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.