«عصر امروز تیم ملی فوتبال ایران در دیداری دوستانه به مصاف تیم سوریه می‌رود»

به گزارش فرتاک ورزشی،

اولین رویداد فوتبالی کشور در سال ۱۴۰۰ به تیم ملی رسید تا در دیداری دوستانه در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم ملی سوریه برود.

 

با توجه به اینکه تیم ملی در شرایط حساسی قرار دارد و خرداد ماه بسیار حساسی در پیش روی ملی‌پوشان قرار دارد، بعد از مدت‌ها بالاخره از تیم ملی تحت هدایت اسکوچیچ رونمایی شد و این مربی کروات دومین تجربه خود را بروی نیمکت تیم ملی ایران پشت سر خواهد گذاشت.

بی شک اسکوچیچ شرایط بسیار سختی را در ماه‌های آینده پیش روی خود دارد و افکار عمومی هیچ عذر و بهانه‌ای را برای عدم موفقیت پذیرا نخواهند بود، از این روی این بازی‌های دوستانه برای دراگان بسیار حائز اهمیت است تا بتواند بهترین‌ها را نسبت به تفکرات خودش انتخاب کند.

 

هرچند که در دیدار امروز هم بسیاری از لژیونر‌ها و بازیکنان داخلی به دلایل مختلف در اختیار اسکوچیچ نیستند اما فلسفه و سبک بازی کردن تیم ملی به نوعی آزمایش خواهد شد.

بازیکنانی که به اردو دعوت شده‌اند تمام تلاش خود را می‌کنند تا بهترین عملکرد را از خود به نمایش بگذارند و شایستگی‌های خود را ثابت کنند چراکه با توجه به شرایط موجود و مدعیان زیاد پوشیدن پیراهن تیم ملی، کوچکترین اشتباه و ناهماهنگی موجب دور شدن سریع از تیم ملی می‌شود

 

قطعا پس از مدت‌ها بازی کردن بازیکنان در کنار هم در قالب تیم ملی مقابل یک حریف حتی نه چندان بزرگ می‌تواند خبر خوبی باشد اما این درد که توانایی فراهم کردن بازی با تیم‌های بزرگ را در دیدار‌های دوستانه نداریم، سالهاست فوتبال ایران را اذیت می‌کند.

در حالی که فشردگی مسابقات باشگاهی بسیار شدید است و تا خرداد‌ماه هم چیزی باقی نمانده اینکه در ۸ روزی که ایام فیفا دی بود فقط یک بازی دوستانه برگزار شد جای تامل و انتقاد دارد.

 

عملکرد امروز تیم ملی می‌تواند تأثیر زیادی در حمایت جامعه فوتبالی و هواداران از آنها و خصوصا اسکوچیچ‌ در بازی‌های مقدماتی جام‌جهانی داشته باشد و اهمیت این دیدار را برای سرمربی تیم ملی بیش از پیش خواهد کرد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.