تیم ها بعد از تعطیلات نوروزی از ۱۴ فروردین آماده رقابت می شوند که یکی از بازی های حساس بین تیم های نساجی و نفت مسجد سلیمان خواهد بود. رقابتی ۶ امتیازی برای بقا در لیگ و سقوط نکردن به دسته پایین تر که هیچ تیمی دوست ندارد این تجربه تلخ را به نام خودش ثبت کند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

نساجی قائمشهر در دومین بازی ۶ امتیازی، میهمان نفت مسجد سلیمان است که برای فرار از سقوط باید با دست پر از زمین خارج شود. شاگردان ساکت الهامی در دیدار قبلی مقابل سایپا سه امتیاز روحش بخش کسب کردند که همین پیروزی آنها را به آیند امیدوار کرده و اکنون باید آماده یک رقابت سخت با نفتی شوند که این تیم هم برای ماندن در لیگ تلاش می کند. شاگردان داریوش یزدی در بازی گذشته مقابل پرسپولیس نشان دادند، تیم راحت ببازی نیستند و نمی خواهند خیلی زود فانوس به دست جدول شوند و کارشان را به اما و اگر بکشانند. در حال حاضر شرایط جدول بگونه‌ای است که ماشین سازی تا حدودی تکلیف یک تیم را برای سقوط روشن کرده و یک تیم دیگر باقی مانده که خیلی از تیم ها تلاش‌ می کنند، تیم دوم نباشند. تیم هایی مثل نساجی، نفت مسجد سلیمان، سایپا و..... که خطر افتادن آنها را تهدید می کند.

دیدار دو تیم پرطرفدار و البته بی پول، شمال و جنوب جذابیت خاص خودش را دارد که اگر نفت بتواند در زمین خودش به سه امیتاز برسد، چند هفته ای خیالش را از بابت نزدیک شدن به قعر جدول راحت می کند و با استرس‌ کمتری به استقبال سایر مسابقات می رود و در سوی مقابل اگر نساجی به سه امتیاز برسد، امیداوری اش چند برابر می شود و می تواند با روحیه مناسب آماده مسابقات بعدی شود. در هر حال رقابت در انتهای جدول حساسیت خاص خودش را دارد که هر چه به پایان لیگ نزدیک می شویم استرس در  تیم ها بیشتر به چشم  می خورد و تیم هایی که بازی های ۶ امتیازی( مستقیم) را برنده می شوند، نفس راحتی می کشند و می توانند به بقا امیدوار تر شوند.

علی مسعودی

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.