یک نشریه عربستانی نوشت الاهلی با کسب برد مقابل استقلال ایران می خواهد از سریال ناکامی ها فاصله بگیرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

امشب در ادامه دور گروهی رقابت های لیگ قهرمانان فوتبال آسیا استقلال ایران در ورزشگاه اینترنشنال جده با الاهلی عربستان دیدار می کند.

مصافی که شاگردان فرهاد مجیدی را مقابل حریفی نام آشنا قرار می دهد.

روزنامه ورزشی الریاضی عربستان در نگاهی کوتاه به این مسابقه به نکاتی در ارتباط با نماینده کشورش انداخته است.

این نشریه نوشت: الاهلی در دیدار با استقلال دنبال قطع ناکامی هایش است. این تیم تحت هدایت ریژکامپ رومانیایی امیدوار است پس از یکسری باخت در لیگ داخلی، با کسب برد به مسیر پیروزی بازگردد. ریژکامپ چند روز پیش برای هدایت تیم و جانشینی ولادان میلوویچ انتخاب شد.

نشریه عربستانی در ادامه گزارش کوتاه خود به این نکته اشاره کرد که رویارویی با استقلال ایران، تقابلی ناآشنا نیست. زیرا این دو رقیب چندین مرتبه با هم دیدار کرده اند.

در واقع آخرین رویارویی دو تیم در رقابت های لیگ قهرمانان بود که نماینده ایران با نتیجه 3 بر صفر توانست الاهلی را مغلوب کند.

در آن بازی مهدی قایدی ، علی کریمی و شیخ دیاباته برای آبی پوشان ایرانی گل زدند.

قبل از آن بازی، در پیکار رفت مسابقات فصل قبل استقلال 2 بر یک مغلوب الاهلی شده بد.

در آن پیکار ارسلان مطهری تک گل بازی را زد. ضمن آنکه وریا غفوری هم یک ضربه پنالتی را هدر داده بود.

غیر از این دو بازی که در گذشته ای نزدیک انجام شد، 3 دیدار دیگر نیز انجام شد. جدا از تساوی یک بر یک دو تیم در بازی دوستانه سال 2002، در سال 2010 استقلال در لیگ قهرمانان 2 بر یک الاهلی را مغلوب کرد که زننده هر دو گل استقلالی ها، فرهاد مجیدی، سرمربی کنونی تیم بود.

استقلال در بازی برگشت همان سال نیز با نتیجه ای مشابه حریفش را شکست داد که سید صالحی و امیر حسین صادقی زننده گل برای استقلال بودند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.