اکنون که باشگاه سایپا در آستانه تغییرات فنی قرار دارد، ابراهیم صادقی نکاتی را درباره ابتدای فصل مطرح کرده است که می تواند ابهامات زیادی را از بین ببرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 به دنبال نتایج ضعیف تیم فوتبال سایپا و قرار گرفتن در رتبه چهاردهم جدول لیگ برتر، ابراهیم صادقی از سرمربیگری این تیم استعفا کرد. 

این مربی در بخشی از نخستین‌ اظهارات خود پس از جدایی از سایپا، اشاره ‌ای به مشکلات ابتدای فصل و اختلاف با مدیریت وقت داشته که به نظر می‌رسد پرداختن به آن با هدف مشخصی صورت گرفته است. 

پس از کناره‌گیری حبیب کاشانی از  مدیرعاملی سایپا در ابتدای فصل، در بازه زمانی یک ماهه تا انتخاب مهرداد سراجی به عنوان جانشین قطعی وی، امیرحسین تابع جماعت، یکی از اعضای هیات مدیره به عنوان سرپرست موقت، مدیریت این باشگاه را برعهده گرفت. نکته قابل توجه این است که قرارداد بازیکنان کنونی در همان یک ماه به امضا رسید.  

پس از انتخاب تابع جماعت به عنوان سرپرست باشگاه سایپا، تصمیم می‌گیرد محمد رحیمی مدیرعامل اسبق استقلال خوزستان که در زمان مدیریت خود در این باشگاه تجربه تلخ سقوط به دسته پایین‌تر را در کارنامه دارد، به عنوان معاون ورزش و مسئول گزینش بازیکنان انتخاب کند.

ظاهرا در آن زمان بازیکنانی مثل علی قربانی، یونس شاکری، بابک مرادی، آرش رضاوند، میلاد جهانی، حمید بوحمدان، قائم اسلامی‌خواه، حنیفی، احمد موسوی، وحید محمدزاده و احسان مرادیان در فهرست نفرات مدنظر ابراهیم صادقی قرار داشتند اما رحیمی بدون هیچگونه توجهی به لیست پیشنهادی سرمربی، حتی یک نفر از بازیکنان مدنظر را جذب نکرده و با بازیکنان دیگری به توافق رسیده و با آنها قرارداد امضا می‌کند.

اکنون این شائبه به وجود می‌آید چرا ابراهیم صادقی پس از بیست هفته سکوت خود را نسبت به این اتفاقات در برهه طلایی نقل و انتقالات شکست است؟ سایپا سال گذشته به دلیل کسب نتایج دور از انتظار و ضعیف تنها با 2 امتیاز اختلاف نسبت به تیم پارس جنوبی در رتبه چهاردهم قرار گرفت و از سقوط فرار کرد و امسال شرایطی مشابه لیگ نوزدهم دارد.

انتظار می‌رود صادقی به این موضوع شفاف پاسخ بدهد چرا پس از جذب نشدن نفرات مدنظر خود، اقتدار و اعتماد به نفس لازم برای اعمال نظر و تاکید بر لیست پیشنهادی اش را نداشت و چشم بسته به انتخابات پر حرف و حدیث رحیمی در جذب بازیکن تن داد؟

نکته مهم این است که صادقی با وجود عملکرد ضعیف در فصل گذشته، امسال با قراردادی دیگر که مبلغ بالایی هم دارد، برای ادامه همکاری به توافق رسید. اکنون این سوال هم مطرح است آیا چنین قراردادی یکی از عوامل سکوت صادقی نسبت به روند جذب بازیکن در ابتدای فصل بود یا ماجرا به گونه ای دیگر است؟ یکی دیگر از نکات عجیب در نقل و انتقالات پیش از شروع لیگ بیستم، خار‌ج شدن تیم کارشناسی سایپا از فرآیند انتخاب بازیکنان و بی اطلاعی از چگونگی مذاکره و البته حضور مداوم برخی‌ اشخاص خاص در محل باشگاه است.

البته پس از ورود سراجی به سایپا، محمد رحیمی از معاونت ورزشی برکنار شد. پس از آن هم کارگروهی متشکل از کارشناسان و مدیران باسابقه سایپا برای نقل و انتقالات تشکیل شد تا از این طریق، ورود واسطه‌های نقل و انتقالاتی کمتر شود. همچنین از زمان روی کار آمدن مدیرعامل جدید، نظم مالی در سایپا برقرار و پرداختی به بازیکنان و کادر فنی وضعیت بهتری پیدا کرد.

درباره مطرح شدن مشکلات ابتدای فصل از سوی صادقی در شرایط فعلی که به دلیل کسب نتایج ضعیف از سمت خود استعفا کرده، بهتر از هر فردی مدیران سابق سایپا می‌توانند پاسخگو باشند که فرصت‌های زیادی را سوزاندند. اما دلیل سکوت صادقی درباره این رویدادها چه بوده و چرا تا کنون سخنی به زبان نیاورده است؟ مدیران وقت باشگاه در این باره چه پاسخی خواهند داد؟ 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.