تیم‌های فولاد خوزستان و نساجی قائمشهر درحالی به مصاف هم می روند که یک تیم برای گرفتن سهمیه تلاش‌ می کند و یک تیم دیگر برای بقا در لیگ. گرچه همین مسابقه نه سقوط تیمی را مشخص می کند و نه سهمیه گرفتن تیم دیگری را، ولی گرفتن سه امتیاز خیلی به درد تیم برنده خواهد خورد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

هر دو تیم با پیروزی در هفته قبل روحیه لازم‌ را به دست آورده‌ اند که برای گرفتن سه امتیاز دیگر آماده می شوند. نساجی با شکست دادن پدیده لیگ ( مس رفسنجان) نشان‌ داد که اصلا فکر سقوط را در سر ندارد و می خواهد قبل از رسیدن به هفته های پایانی بقایش را تثبیت‌ کند. در سوی مقابل فولاد نیز مقابل دیگر نماینده کرمان ( گل گهر) سه امتیاز ارزشمند گرفت که این تیم هم عزم خودش را جزم کرده تا این فصل نیز سهمیه آسیا را بگیرد و حذف زود هنگام‌ در رقابت‌های آسیایی اخیر را به فراموشی بسپارد.

جواد نکونام که خودش نساجی را به لیگ برتر آورد و تاریخ سازی کرد، در شرایطی مقابل تیم سابقش قرار می گیرد که راهی جز شکست دادن آن ندارد. شرایط به‌گونه‌ای پیش رفته که فعلا، فولاد نیاز به گرفتن سهمیه دارد و نساجی نیز نیاز به بقا در لیگ که هر دو تیم مجبور هستند، برای پیروزی مبارزه کنند و برنده میدان شوند. گرچه شاید کادر فنی فولاد ته دل‌شان دوست نداشته باشند، در سقوط احتمالی تیم سابق شان نقشی داشته باشند، ولی الان بحث گرفتن سهمیه برای فولاد در اولویت قرار دارد که نمی شود، از این موضوع مهم و حیاتی به راحتی گذشت و منطق را قربانی احساس کرد. در سوی مقابل نساجی با ساکت الهامی نتایج خوبی کسب کرده و تا الان اجازه نداده‌ فاصله‌ اش با دیگر رقبای انتهای زیادتر شود. این مربی که نیم فصل دوم هدایت قرمز پوشان مازندرانی را برعهده گرفته، کار سختی در پیش دارد که اگر بتواند نساجی را در لیگ حفظ کند، قراردادش نیز خود به خود تمدید خواهد شد. حال اینکه کدام تیم به خواسته شان می رسند، قطعا این بازی مشخص نمی کند، ولی گرفتن سه امتیاز خیلی از معادلات را حل خواهد کرد.

به قلم، علی مسعودی

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.