دربی ۹۵ را استقلال با یک گل به پرسپولیس واگذار کرد تا هم از کورس قهرمانی عقب بیفتد و هم مشکلاتش چند برابر شود. همه امید استقلال به این بازی بزرگ بود تا با گرفتن سه امتیاز مدعی قهرمانی شود، ولی یک گل تمام معادلات بهم ریخت کار را به اما و اگر کشاند!

به گزارش فرتاک ورزشی،

 تیم مجیدی بازی را خیلی خوب شروع کرد و زودتر از آنچه که می خواست، به پنالتی هم رسید ولی قاضی میدان به هر دلیلی خطای وحید امیری را روی پای قایدی پنالتی تشخیص نداد تا تنها اشتباه بزرگ اکبریان در دربی به ثبت برسد! اشتباهی که شاید اگر رخ نمی داد، احتمال داشت نتیجه بازی چیز دیگری رقم بخورد. در هر حال این داور هم مثل خیلی از داوران مرتکب اشتباه تاثیرگذار شد تا غیبت VAR بیشتر به چشم بیاید!

حال اگر از اشتباه داوری بگذریم، که فعلا جزئ از فوتبال است! به دیگر اشتباهات شاگردان فرهاد مجیدی می‌رسیم که نادیده گرفته شدند. اشتباهاتی که پشت تک اشتباه اکبریان پنهان ماندند و کسی هم به آنها اشاره ای نکرد! باید بگوییم؛ اگر شاگردان مجیدی از موفقیت هایی که به دست آوردند، به خوبی استفاده می کردند، هیچ وقت به پنالتی گرفته نشده، معترض نمی شدند. تیم مجیدی در این مسابقه به مراتب بیشتر از تیم گل محمدی صاحب‌ موقعیت شد، ولی از آنها استفاده نکرد تا بازنده میدان شود. از فرصتی که میلیچ به دست آورد و به جای شوت زدن سمت دروازه‌ پاس به عقب داد، گرفته تا ارسلان مطهری، شیخ دیاباته، یزدانی و دیگر نفراتی که همگی هر کدام نقش بزرگی در به هدر دادن موفقیت ها داشتند. اگه با دقت بازی را نگاه کرده باشید؛ خود دیاباته دو فرصت عالی را هدر داد که در یکی از آنها به جای پاس دادن به غفوری و تک به تک کردن او با حامد لک، توپ را به آسمان فرستاد و دیگر فرصت هم توپی که روی سر فرشید اسماعیلی قرار داشت را خراب کرد تا بدترین "شیخ" داخل زمین لقب بگیرد!  البته دیگر نفرات نیز اشتباهاتی مثل دیاباته را داشتند که بطور مثال شوت زدن هم یادشان رفته بود، این  در حالی است که پرسپولیس از یک شوت نه چندان‌ خطرناک به گل رسید و به استقلال یاد داد گاهی وقت ها شوت های ساده هم می توانند منجر به گل شوند!

 ناگفته نماند در مورد تاکتیک مجیدی نیز باید این را نوشت؛ انصافا او با ترکیبی که انتخاب کرده بود، پرسپولیس را غافلگیر کرد و دیدید که نیمه اول خط هافبک و حمله قرمزپوشان را کاملا از کار انداخت تا کادر فنی قرمز ها مجبور شوند بین نیمه ترکیب تیم شان را تغییر دهند.

در نیمه دوم نیز استقلال تا قبل از گل، بازی خوبی را به نمایش گذاشت ولی بعد از باز شدن دروازه‌ اش مجبور شد تاکتیک عوض کند و رو به بازی احساسی و پر اشتباه بیاورد!  اما در سوی مقابل پرسپولیس سالهاست که نشان داده وقتی به هر تیمی گل بزند، اداره‌ کردن بازی را به خوبی می داند و این بازی هم موفق شد به آنچه که می خواست برسد. گرچه استقلال در نیمه دوم فرصت‌ گلزنی هم به دست آورد، ولی مشکل اینجاست که مثل پرسپولیس موقعیت شناس نبود و همین موضوع باعث باختش شد تا بازیکنان استقلال یاد بگیرند، فرصت سوزی نکنند تا جریمه نشوند. جریمه هایی که در خیلی از بازی های این تیم دیده شده و تمامی ندارند.

به قلم علی مسعودی

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.