شهرآورد ۹۵ پایتخت، در بعد فنی حرفی برای گفتن نداشت، اما حواشی و اتفاقات پیرامون آن، بیش از حد ممکن بود تا طبق معمول متن، جای خود را به حاشیه بدهد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

اصولا یکی از خصال اصلی رشته ورزشی پرمخاطبی چون فوتبال، "هوادارانه" بودن آن است، در کشور ما هم باتوجه به مقوله دو قطبی بودن فوتبال که از قدیم‌الایام هم وجود داشته است، اکثر هواداران این رشته، به سرخابی‌های پایتخت گرایش دارند، (گرچه با گذشت زمان تیم‌هایی نظیر سپاهان اصفهان و تراکتور آذربایجان هم به این جمع اضافه شده‌اند.)

بدون شک، مسئولین عالی رتبه کشور، در هر پست و مقامی که هستند، می‌توانند مانند عام مردم، علاقه‌مند به تیم‌های مختلفی باشند و حتی مانند یک هوادار متعصب، عاشقانه از تیم محبوبشان هواداری کنند، بدون تعارف آبی و قرمز هم تفاوتی ندارد و این موضوع می‌تواند در بعضی از مواقع می‌تواند از جذابیت‌هایی هم برخوردار باشد.

اما این روزها، حواشی پیرامون محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات دولت دوازدهم و کوری‌خوانی‌های عجیب و غریب او در فضای مجازی، به بالاترین حد ممکن رسیده است، اتفاقاتی که با ادامه پیدا کردن آن در وهله اول شان و مقام وزارت کشور خدشه‌دار می‌شود و قطعا برای دولت هم وجهه خوشایندی نخواهد داشت، البته واکنش فرهاد مجیدی و دیگر استقلالی‌ها هم نسبت به آذری جهرمی بسیار تند بود.

نوع ادبیات جناب جهرمی در کوری‌خوانی‌هایش هربار نسبت به دفعه قبل تنزل پیدا می‌کند، در شرایطی که باتوجه به جایگاه حقوقی آذری جهرمی، استفاده از این نوع ادبیات، برای وزیر یک مملکت بسیار زننده است.

متاسفانه سطح کوری‌خوانی‌های وزیر جوان نسبت به قبل بسیار پایین‌تر آمده با نگاهی به سوابق کوری‌خوانی های وزیر جوان، نوع عملکرد او بیشتر شبیه یک هوادار نوجوان بوده است تا یک شخصیت برجسته سیاسی کشور.

شوربختانه، سیاست فعلی‌‌ای که آذری جهرمی پیش گرفته است، بذر نفاق و نفرت را بیشتر در جامعه می‌کارد و هواداران استقلال و پرسپولیس را در کالبد دشمن‌های قسم خورده به جان هم می‌اندازد که این موضوع به شکل زننده‌ای تاسف‌آور است.

درشرایطی که فردی در جایگاه جهرمی که عرصه فعالیتش، وابسه به درامدزایی و حق اسپانسرینگ سرخابی‌هاست، با چنین حمایت‌هایی که از یک تیم انجام می‌دهد، بیش از دیگر رجل سیاسی که کوری‌خوانی می‌کنند، برای فوتبالی‌ها ایجاد شائبه می‌کند.

بدون تعارف بعد از وزارت ورزش و جوانان، وزارت ارتباطات نقش عمده‌ای بر شرایط اقتصادی استقلال و پرسپولیس دارد، حال با این اعمال عجیب جناب جهرمی، می‌توان باور کرد که ایشان تنها در لباس یک شهروند معمولی کوری می‌خواند و علایق تازه فوران شده‌اش بر جایگاه حقوقی و گستره فعالیتش تاثیرگذار نیست؟

در این جا دو مسئله مهم مطرح است، در وهله اول اگر وزیرِ جوان ما خود را جزوی از عام مردم می‌داند و به قول خودِ ایشان، در بعد شخصیت حقیقی‌اش کوری‌خوانی می‌کند، آن وقت است که جای هیچ گله‌ای از فرهاد مجیدی و دیگر استقلالی‌ها که ابن چنین پاسخ کوری‌خوانی‌های او را می‌دهند، وجود ندارد، زیرا در فضای عام هواداری کوری‌های شدید اللهن‌تری هم وجود دارد.

اما اگر جناب وزیر در کالبد شخصیت حقوقی کوری می‌خواند که آنجا هم حقی برای این کار ندارد، زیرا شرایط فعلی وزارت ارتباطات به شکلی است که با موفقیت سرخابی‌های پایتخت رابطه مستقیم دارد، گرچه در همان زمان هم به عنوان یک رجل سیاسی مطرح کشور باید در نوع برخورد و حتی چنین حرکاتی یک رویه دیگر را پیش بگیرد.

محمدرضا ولی زاده

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.