رقابت‌های لیگ برتر وارده دهه سوم شده و تا چند هفته دیگر مشخص می شود قهرمان لیگ چه تیمی است و سرنوشت سایر تیم ها به کجا می رسد و البته مهمتر از همه آقای گلی را کدام بازیکن از آن خود می‌کند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

برخلاف سال های گذشته که گلزنان برتر لیگ رقابت فشرده‌ای ای با هم داشتند، این فصل سجاد شهباز زاده مهاجم سپاهان خودش را از دیگر رقبا جدا کرده و با ۱۷ گل در صدر جدول گلزنان قرار دارد. نفر دوم یک مهاجم خارجی بنام گادوین منشا است که ۷ گل با نفر اول فاصله‌ دارد که باید خیلی تلاش‌ کند تا به مهاجم سپاهان برسد. در رده سوم نیز، سه بازیکن به نام های امین قاسمی نژاد، حامد پاکدل و محمد عباس زاده قرار گرفته اند که ۸ گل با نفر اول فاصله دارند. این نفرات هم مثل منشا کار سختی دارند که آقای گل شوند، مگر اینکه شانس با آنها یار باشد و در بازی‌هایی بتوانند گل های زیادی به ثمر برسانند و به صدر جدول برسند. سایر نفرات نیز با ده و یازده گل با نفر اول فاصله‌ گرفته‌ اند که بعید است شانسی برای کسب‌ اقای گلی داشته باشند.

photo_2021-05-20_17-04-08

photo_2021-05-20_17-04-00

اما در اکثر کشورهای دنیا روی آقای گل لیگ برای دعوت‌  به  تیم ملی حساب ویژه ای باز می کنند و در اولویت اول قرار می گیرند. کمتر پیش می آید که در کشوری بازیکنی در لیگ خودش اقای باشد و به تیم ملی دعوت نشود، ولی در لیگ ایران اوضاع کاملا متفاوت است و در این چند سال اخیر کمتر اتفاق افتاده که اقای گل لیگ جایی در ترکیب تیم ملی داشته‌ باشد. در گذشته‌؛ شرایط به‌گونه‌ای بوده که هر وقت هم بهترین گلزن لیگ به تیم ملی دعوت شده، از او بازی نگرفته اند و همان دوره اول خط زده اند. ظاهرا در لیگ این فصل نیز اوضاع اینگونه باشد و آقای گل جایی در تیم ملی نداشته‌ باشد. البته سجاد شهباز زاده و دیگر گلزنان لیگ ایران از این جهت بدشانس هستند که لژیونرهای کشورمان آنقدر خوش درخشیده اند و خوب گل زده اند که اصلا نمی شود آنها را به تیم ملی دعوت نکرد!  از سردار آزمون گرفته تا مهدی طارمی و کاوه رضایی که همگی در آمادگی کامل به سر می برند و همین کار را برای مهاجمان داخلی سخت کرده‌اند. مهاجمان داخلی که علی رغم آمادگی شان باید به پای آماده تر ها بسوزند و به بازی در تیم های خودشان دل‌خوش باشند.

به قلم‌ علی مسعودی

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.