کامبک پرسپولیس در خانه حریف مرهون تفکرات کادر فنی و تمرکز بازیکنان بود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

عصر دیروز فولاد شهر میزبان دیدار معوقه دو تیم ذوب‌آهن اصفهان و پرسپولیس تهران بود و سرخپوشان تهرانی موفق شدند با نتیجه دو بر یک سفید و سبز پوشان اصفهانی را شکست دهند.

‌‌‌‌‌‌‌

تعویق این دیدار که از هفته بیست‌و یکم مسابقات بود، حساسیت آن را بالا برده و دو تیم‌ برای رسیدن

به اهداف خود به سه امتیاز دیدار نیاز مبرم داشتند.

ذوب‌آهن میزبان مسابقه بود پس از ارائه بازی‌های مناسب در هفته‌های اخیر می‌خواست با کسب امتیاز از مدعی قهرمانی علاوه بر بهبود اوضاع خودش در جدول، روحیه بالایی را برای ادامه فصل و جنگ بقا با رقبایش بدست آورد.

اما شاگردان گل‌محمدی که در این فصل رقابت شانه‌به‌شانه و بسیار سختی را با سپاهان برای کسب عنوان قهرمانی دارند، می‌دانستند کوچکترین لغزشی رویای پنجمین قهرمانی پی‌در‌پی‌شان را به خطر بیاندازد.

پرسپولیس در این دیدار با توجه به حواشی قبل از آغاز مسابقه در مجموع آنچه انتظار می‌رفت را در زمین اجرا کرد و در طول ۹۰ دقیقه و خصوصا نیمه دوم مالک مطلق بازی بود.

دو اشتباه متوالی توسط خط دفاع و دروازه‌بان سرخپوشان موجب شد آنها گل اول را دریافت کنند

اما آنچه مشاهده شد فلسفه همیشگی پرسپولیس در بازی و اطمینان آنها به گل زدن و خلق موقعیت بود.

پرسپولیس با حفظ آرامش و ارائه برنامه‌های خواسته شده توسط یحیی‌گل‌محمدی  توانست بر توپ و‌ میدان حاکمیت پیدا کند، اما برای رسیدن به گل عجله نکرد و این اتفاق با تعویض‌های هوشمندانه گل‌محمدی منجرب به زدن دو‌گل در نیمه دوم و کسب سه امتیاز شیرین و روحیه بهش برای مدافع عنوان قهرمانی لیگ‌برتر شد.

پرسپولیس در این دیدار دو دفاع وسط تخصصی خود را به دلیل محرومیت در اختیار نداشت و بازهم از کمال‌کامیابی‌نیا استفاده کرد، با توجه به حضور کمتل در پست غیر‌تخصصی باید با خط دفاعی این تیم نمره قبولی داد، هرچند گل به ثمر رسیده توسط ذوب‌آهن روی اشتباه سریالی دفاع و دروازه‌بان پرسپولیس شکل گرفت، اما سازمان دفاعی سرخپوشان همچنان از نقاط قوت این تیم است.

خط میانی پرسپولیس همچون سالیان اخیر با خلاقیت، سرعت و هوش بالایی که دارد با نظم دادن به بازی و‌ کنترل هیجان، فلسفه تیم را حفظ کرد و مهمترین نقش را در کسب این سه امتیاز داشت.

 

پرسپولیسی که در نیم‌فصل اول در خط حمله با کمبود مهاجم مواجه بود، حالا آتش خط حمله‌اش آنقدر بالا است که اگر روز روز آل‌کثیر نباشد دست کادر فنی باز است و دو مهاجم تعویضی آنها، مغانلو و عبدی ورق را بر می‌گردانند.

پرسپولیس همچنان مدعی جدی قهرمانیست اما کار آنها برای کسب پنجمین قهرمانی پیاپی بسیار سخت است چرا مه اینبار مدعی جدی دیگری به نام سپاهان وجود دارد و باید مناظر ماند و دید برنده این ماراتن جذاب سرخپوشان تهرانی خواهند

بود یا زرد‌های اصفهانی؟

 

پوریامنصوری

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.