مدافع پرسپولیس مدعی است که مجموع یک میلیاردی جریمه بازی سپاهان به اندازه سه دیه قتل است!

به گزارش فرتاک ورزشی،

 سعید آقایی مدافع چپ پرسپولیس اتفاقات عجیبی را طی ماه‌های اخیر پشت سر گذاشته است. از ابتلا به کرونا تا ماجرای جنجالی در جدال با سپاهان. او توضیحات جالبی درباره این اتفاقات در این گفتگو می‌دهد.

 

ماجرای اعلام تست مثبت سعید آقایی

دقیق خاطرم هست که روز پنجشنبه بود و با نساجی بازی داشتیم. چهارشنبه تست داده بودیم و منفی بود. بعد از بازی دوباره تست دادیم. من چمدانم را بسته بودم که انشاالله راهی هند شویم. ساعت ٩ شب بود که دکتر تیم به من زنگ زد و گفت تست مثبت شده است. خیلی شوکه شدم. اصلا تا آن لحظه علائمی در خودم نمی‌دیدم. استرس گرفت منو و درگیر این بیماری شدم و بازی‌های مهمی را از دست دادم. بعد از بازگشت تیم هم تقریبا قبل از بازی با سپاهان تمرینی نداشتم. خیلی از نظر بدنی عقب هستم و این تعطیلی ٢٠ روزه کمک زیادی به من خواهد کرد تا به شرایط خوب نزدیک شوم. امیدوارم از بازی مس رفسنجان به شرایط ایده‌آل برگردم.

یک ربع بعد از اطلاع از کرونا، حالم خراب شد

اصلا تا لحظه‌ای که به من اطلاع بدهند هیچ علائمی در خودم نمی‌دیدم اما وقتی گفتند مثبت شدی از یک ربع ببعد آن احساس درد در گلو داشتم. ٣-٢ روز اول فقط تب داشتم و عرق می‌کردم. بعد از آن اما همه علائم را داشتم و تب و لرز و درد گلو و ریه‌هایم هم درگیر شد. بعد از یک هفته شرایطم بهتر شد و یک هفته بعد از آن هم تست دادم و خوشبختانه منفی شد. ولی بازی‌های آسیایی را از دست دادم و بدنم خراب شد.

 

هتل نرفتم و قرنطینه شدم

وقتی خبر مثبت شدن کرونایم را گرفتم در مسیر هتل و بیرون بودم. لحظاتی کنار خیابان پارک کردم و فکر می‌کردم. بعد هتل نرفتم. چون واقعا احساس مسولیت می‌کردم و می‌دانستم آنجا چند صد نفر هستند و نباید مشکلی برای آنها درست کنم. روزی که منفی بودم قبل از بازی نساجی بود و اصلا هتل نرفته بودم. تا تست دوم منفی را گرفتم هتل نرفته بودم. ١٨-١٧ روز هتل نبودم و یک جای دیگر قرنطینه بودم.

 

 

 

می‌خواستم آقای پاس گل آسیا شوم
کلا هدفم را گذاشته بودم تا در این دوره آقای پاس گل آسیا شوم و با ۶-۵ پاس بارم را ببندم. از وقتی شهریار و عیسی آمدند من درگیر کرونا شدم و بعد از آن بازی‌های آسیایی و چند دیدار اخیر را از دست دادم. از شرایط بازی دور شده‌ام و انشاالله که اوضاع خوب می‌شود.

 

بدشانسی برای حضور در تیم ملی

حتما حکمتی داشته که در این مقطع ابتدا کرونا باعث شد دور شوم و بعد از آن هم از نظر بدنی شرایطم به همین خاطر بد شود. می‌گذارم پای حکمت. البته مهدی طارمی گفته بود خیریت داشت اما برای من حکمت داشت. خیلی انگیزه داشتم که به تیم ملی دعوت شوم. برای تیم ملی آرزوی موفقیت می‌کنم تا انشاالله چهار برد خوب بیاورد. من دوباره رقابت خواهم کرد تا در مراحل بعدی شانس حضور در تیم ملی را به دست بیاورم. امیدوارم شرایطم خوب شود تا ابتدا در پرسپولیس خوب کار کنم و بعد از آن هم انشاالله در تیم ملی هم کار کنم و شانس داشته باشم.

 


از استقلال تا سپاهان؛ کرونای لعنتی 

حالا بازی با استقلال را که کرونای لعنتی نگذاشت بازی کنم یک طرف، اینکه هر دو بازی رفت و برگشت مقابل سپاهان را از دست دادم هم عجیب است.انگار قسمت نیست که جلوی سپاهان بازی کنم. حتما این هم حکمتی داشت که بازی نکردم.

چنین بحثی نبود؛ من با دلیل مدرک می‌گویم. آن دوربین فقط روی صورت ما می‌آمد تا از قصد عصبی کند و کاری کنیم. دیدید که آقا وحید (امیری) آمد و دوستانه گفت آقا فیلم نگیر. بعد از آن من آمدم. منی که از نظر شرایط بدنی خراب و کاملا عصبی بودم. من فقط گفتم «آقا میشه نگیری؟» با همین لحن. نمی‌دانم واقعا چه هیزم تری به آنها فروختیم! از پشت نمی‌دانم چه کسی دعوا شد و همه چیز گردن من افتاد. نه، من روی دوربین او نزدم و همان لحظه که رد شدم یکی از پشت زد. نه از مجموعه سپاهان کسی مصاحبه کرد و چیزی گفتند اما ناگهان چند کانال در فضای مجازی نوشتند که من آن حرکت را کردم. اگر کاری کرده بودم مسلما باشگاه سپاهان از من شکایت می‌کرد و اسم مرا می‌آورد. صد درصد کاری نکردم. همیشه رابطه‌ام با مسوولان سپاهانی هم خوب بود. تا زمانی که آنجا بودم فقط خوبی دیدم اما نمیدانم چرا این موضوع به اسم من تمام شده. درست است که در آن صحنه عصبانی بودم اما هیچ برخوردی با کسی نداشتم. 

 


جرایم نبود؛ انگار پول دیه گرفتند!
ما فقط به هم پریدیم و شما هزار بار هم نگاه کنید که نه فحشی داده شد و نه درگیری فیزیکی داشتیم. جو به شکلی شد که وقتی از تونل وارد راهرو شدیم بحث شد اما اینطور نبود که اتفاق بدی رقم بخورد. قبول دارم زشت بود اما بد نبود. چرا باید ٧۵ میلیون جریمه شوم؟ چرا جریمه‌هایی که در قانون ۴-٣ میلیون بوده الان باید ٧۵ میلیون شود؟ بیرون فکر می‌کنند پول آقای ویلموتس را ما باید بدهیم که اینطور جریمه کرده‌اند.

البته یک میلیارد جریمه کردند و فکر کنم چندین بار دیگر باید اینطور جریمه کنند تا مشکل حل شود! حکم عادلانه‌ای نبود. نه در صحنه درگیری بودم و نه آن تصویربرداری که می‌گویید با وی برخورد داشتم و کاری نکردم. من با رفقایم چرا باید دعوا کنم؟ جایی که ۶ ماه قبل آنجا بودم چرا باید با آنها دعوا کنم و چه صحنه‌ای هست که من در حال دعوا هستم یا گزارشی شده باشد؟ از ولسیانی یا محمد محبی  و مرتضی منصوری بپرسید که من دعوا کردم یا هر جا برخوردی هم بود من به دنبال این بودم که ماجرا را تمام کنم؟

 

 

پول دیه کمتر از این جریمه‌ها است
به خدا ما پول اضافه نداریم و چرا باید اینطور جریمه کنند. به خدا این رای عادلانه نیست. اصلا بحثی نبود و از اینور داد می‌زدند و آن طرف هم داد می‌زدند. از نظر تصویر بیرونی خوب نبود و قبول داریم اما احکام و جرایم خوب نبود. همین ۴-٣ ماه قبل کسی بزن بزن می‌کردند نهایت ١٠ میلیون جریمه کردند اما الان! قشنگ می‌زدی صورت طرف را پایین میآوردی هم ٧۵ میلیون نمی‌شد. دیه کامل ٣٠٠ و خرده‌ای میلیون است و مگر ما چه کردیم؟ فکر کنم خدای ناکرده دست یکی آن وسط افتاد و قطع شد که اینقدر جریمه کردند. 

 

با پرسپولیس به دنبال تمام جام‌ها هستیم

حالا این بحث و حواشی را بیخیال. شرایط تیم ما خوب است. خودم فکر کنم ١٢ روز کار داشته باشم و بدنی ایده‌آل خواهم شد. یک تیم فوق‌العاده هستیم و تلاش خواهیم کرد تا در کنار هم، در لیگ، آسیا، سوپرکاپ و حذفی همه جام‌ها را به دست بیاوریم و این هدف اصلی ما خواهد بود.

 

باید به تیم ملی انرژی مثبت بدهیم

شش بازیکن در تیم ملی داریم و به نظرم بچه‌های دیگر هم شانس حضور در تیم ملی را داشتند. با این حال به نظرم لیست عادلانه‌ای است و همه باید انرژی مثبت بدهیم تا تیم به نتیجه خوبی در مسیر صعود به مرحله بعدی برسد. انشاالله که موفق شوند و هر چهار بازی را ببرند. فرقی نمی‌کند که چه کسی دعوت شود و بازی کند. همه بازیکنان پرسپولیس لیاقت حضور در تیم ملی را دارند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.