مدیر کل ورزش و جوانان استان اصفهان یکی دیگر از مقامات حقوقی ورزش ایران است که پیرامون رای اعلام شده برای دیدار سایپا و پیکان اظهار نظر کار کرده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

محمد طباطبایی مدیر کل ورزش و جوانان استان در خصوص رای کمیته استیناف در دیدار سایپا و پیکان که منجر به شرایط خاصی برای تیم باشگاه ذوب‌آهن اصفهان شد، عنوان کرد: آنچه مسلم است رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران در دوره بیستم به حساس‌ترین روزها رسیده و همچنانکه در صدر جدول رقابت نزدیکی برای عنوان قهرمانی وجود دارد و خوشبختانه تیم پرافتخار سپاهان صدرنشین است و شانس اول برای فتح جام قهرمانی است در پایین جدول هم رقابت حساس و نزدیکی برای بقا وجود دارد .

او سپس در مورد نقش باشگاه ذوب آهن در فوتبال ایران اضافه کرد: باشگاه ذوب آهن یکی از باسابقه ترین باشگاه های ورزشی در ایران است که بارها در لیگ برتر فوتبال هم با شایستگی رقابت های خوبی را پشت سر گذاشته و نقش آفرینی مثبتی در فوتبال ایران داشته است. تیم فوتبال این باشگاه بنا به دلائل مختلف در لیگ برتر فصل جاری فراز و نشیب زیادی داشت تا جایی که نتایج این تیم سبب شد که در مکان های پایین جدول و بر خلاف ظرفیت و پتانسیل خود برای بقا بجنگد.

 

بخش بعدی صحبت های طباطبایی درباره رای صادر شده برای دیدار دو تیم سایپا و پیکان بود و عنوان کرد: آنچه اتفاق افتاد پیروزی پیکان و شکست سایپا بود که بدلیل تخلف محرز پیکان در تعویض ها، کمیته انضباطی رای به تغییر نتیجه و پیروزی سایپا داد. در این بین و با توجه به اهمیت رقابت ها، نتایج تیم های قعر نشین در سرنوشت بقیه تیم ها اثرگذار است. به همین دلیل رویارویی تیم های سایپا و پیکان و نتیجه ای که در کمیته انضباطی تعیین شده، مورد توجه تیم های پایین جدول از جمله ذوب آهن است.

 

طباطبایی با زیر سوال بردن رای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال افزود: این رای در حالی صادر شد که تخلف پیکان کاملا مشخص است اما مجازات چنین تخلفی در آیین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال گنجانده نشده است. از طرفی با تاکید بر این مهم که معتقدم این حق سایپا است که پیگیری کند اما واقعیت آن است که سالها پیش هم که ذوب آهن در مقابل سایپا در تعویض ها تخلف داشت، یک امتیاز این تیم کسر شد و هیچگاه سه امتیاز به تیم حریف ندادند. کمیته استیناف به عنوان یکی از ارکان قضایی فدراسیون فوتبال باید رایی صادر کند تا حق باشگاه ذوب آهن و دیگر تیم های ذینفع ضایع نشود و لیگ برتر که با هیجان خاصی همراه شده، ادامه یابد.

 

مدیر کل ورزش و جوانان استان تاکید کرد: دفاع اینجانب از باشگاه ذوب آهن با قدرت ادامه خواهد داشت و با توجه به تخصصی که در این رشته دارم و از همه مهمتر موارد مشابه این تخلف با تغییر نتیجه همراه نبوده و کسر امتیاز را به دنبال داشته، باز هم خواهان اجرای عدالت هستم تا خدایی ناکرده تلاش تیم ها در مسیر اشتباه در تصمیم گیری از بین نرود .

 

بخش پایانی صحبت های طباطبایی هم اینطور مطرح شد: اعتقاد دارم در این پرونده اشتباه سهوی رخ داده و تخلف انجام شده هیچ سنخیتی با رای صادره ندارد به همین دلیل از تمام ظرفیت قانونی اداره کل برای دفاع از نماینده استان اصفهان استفاده خواهم کرد و اجازه نخواهم داد یک اشتباه سهوی سرنوشت یک باشگاه ریشه دار را به مخاطره بیاندازد. شکی نیست که از باشگاه ذوب آهن انتظار عملکرد بهتری داریم اما در مقابل پرونده ای که نتیجه آن تا اینجا حق باشگاه ریشه دار و محبوب ذوب آهن را تضییع کرده کوتاه نیامده و موضوع را به جد دنبال خواهم نمود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.