وزیر ورزش و جوانان گفت: یقین داشتم اگر حاشیه ای ایجاد نکنند، تیم ملی صعود می‌کند و این اتفاق هم افتاد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

مسعود سلطانی‌فر در مراسم استقبال و تجلیل از تیم ملی فوتبال اظهار داشت: از همه کسانی که موجب شدند تا این پیروزی‌ها حاصل شود، تشکر می‌کنم. تک تک بازیکنان ما که ستاره‌های آسیا هستند در این تیم درخشیدند و واقعا حق‌شان بود که این پیروزی‌ها نصیب‌شان شود.

وی در صحبت‌های خود به بیان خاطره‌ای پرداخت و گفت: در سال 1973 یعنی 48 سال قبل که 13-12 ساله بودم قرار بود جام جهانی در آلمان با حضور 16 تیم برگزار شود و از اسیا و اقیانوسیه تنها یک نماینده به این رقابت‌ها صعود می‌کرد. بازی‌های مقدماتی که برگزار رشد به مرحله حذفی رسیدیم. ما بازی رفت را 3 بر صفر در استرالیا باختیم و در بازی برگشت را 2 بر صفر بردیم. 59 دقیقه تلاش کردیم که این بازی مساوی شود و موفق نشدیم و به عنوان یک نوجوان 14-13 ساله حسرت این عدم صعود و نرفتن به جام جهانی را خودرم.

وی ادامه داد: 4 سال باز هم با استرالیا بازی کردیم ولی توانستیم صعود کنیم. بعد از آن چند سال به خاطر دوران انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی شرایط فراهم نشد تا اینکه در سال 1998 رسیدیم که مسابقات در فرانسه برگزار شد.

وزیر ورزش و جوانان اظهار داشت: اگر در این دوره فعلی نمی‌توانستیم صعود کنیم علاوه بر اینکه یک نسل ارزشمند می‌سوختند و فرصت‌های مطرح‌شده در اروپا را از دست می‌دادند، یک حسرت گسترده‌ای هم در میان جوانان و نوجوانان باقی می‌ماند. خوشبختانه این اتفاق افتاد. ما در این دو سه ماه گذشته 10 جلسه با عزیزی خادم رئیس فدراسیون داشتیم تا برنامه‌ریزی‌های لازم را برای صعود انجام دهیم، اما به یکباره اتفاق بدی افتاد. کنفدراسیون فوتبال آسیا که رئیس آن یک بحرینی به دلایل مختلف از جمله کرونا و تحریم‌های اقتصادی نامه زدند و 5 دلیل را مطرح کردند که شما نمی‌توانیم در ایران میزبان شوید و در نهایت این میزبانی به بحرین رسید.

وی تأکید کرد: یقین داشتیم که تمام این برنامه‌ چیده می‌شود که بحرین و عراق از این گروه صعود کنند. من یقین داشتم با این بچه‌ها اگر حاشیه‌ها نباشد می‌توانیم صعود کنیم و خوشبختانه این اتفاق افتاد. کارنامه فوتبال در 4-3 سال اخیر یک کارنامه روشن است. ما بعد از میزبان به عنوان اولین تیم به جام جهانی روسیه صعود کردیم و در گروه که گفته می‌شد گروه مرگ است بهترین نتیجه را گرفتیم و کم مانده بود که صعود کنیم.

سلطانی‌فر ادامه داد: در همین مدت دو بار یک تیم ایرانی به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده و در حال حاضر سه تیم از 4 تیم ما در گروه خود بالا رفتند. این اتفاق اخیر هم دستاورد بزرگی بود. قطعا مرحله بعد سخت‌تر خواهد بود، اما حتما این تیم و بچه‌ها در کنار ملت ایران و با تدارک و پشتیبانی گلیم خود را سرافرازانه از آب بیرون خواهند کشید. از نوبخت و رئیس سازمان صدا و سیما هم تشکر می‌کنم که در برهه حساس آمدند و کمک کردند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.