جدال تیم‌های ملی اسپانیا و کرواسی در پنجمین بازی مرحله یک هشتم نهایی یورو ۲۰۲۰ به وقت‌های اضافه کشیده شد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

در نخستین بازی از شب سوم رقابت‌های مرحله یک هشتم نهایی یورو 2020، امشب (دوشنبه) تیم‌های فوتبال کرواسی و اسپانیا در استادیوم پارکن شهر کپنهاگ دانمارک، پنجمین بازی این مرحله از رقابت‌ها را برگزار کردند که این بازی با تساوی 3 بر 3 در وقت‌های معمول خاتمه یافت تا همه چیز به وقت‌های اضافه کشیده شود. پدری در دقیقه 20 (گل به خودی) ، اورشیچ در دقیقه 85 و پاشالیچ 2+90 برای کرواسی و پابلو سارابیا در دقیقه 38، سزار آسپیلیکوئتا در دقیقه 57 و فران تورس در دقیقه 77 برای اسپانیا گلزنی کردند.

بازی با برتری نسبتی و سلطه اسپانیایی‌ها آغاز شد و این تیم توپ و میدان را در اختیار داشت اما این وضعیت تنها تا دقیقه 20 ادامه داشت تا اشتباه مهلک اونای سیمون دروازه‌بان ماتادورها در دریافت یک پاس رو به عقب از پدری از میانه میدان باعث اضافه شدن یک گل به خودی دیگر به فهرست گل‌‌به‌خودی‌های پرتعداد جام شانزدهم شد.

اسپانیا پس از این گل برای مدتی روحیه‌اش را از دست داد و بالعکس کرواسی برخلاف ابتدای بازی، برای هجومی بازی کردن دل و جرأت بیشتری پیدا کرد. در دقیقه 38 اما امید به اردوی شاگردان لوئیس انریکه برگشت و پابلو سارابیا در ریباند شوت گایا گل تساوی را برای ماتادورها به ثمر رساند تا دو تیم مساوی به رختکن بروند.

اسپانیا در نیمه دوم برتری‌اش را ادامه داد و کرواسی که عملاً هیچ حرفی برای گفتن نداشت را کاملاً تحت سلطه گرفته و در نیمه زمین خودش محبوس کرده بود. ماتادورها مزد برتری خود را هم خیلی زود گرفتند و در دقیقه 57 با ضربه سر دفاع راست پیش تاخته خود سزار آسپیلیکوئتا از روی ارسال فران تورس برای اولین بار پیش افتاد. 20 دقیقه بعد فران تورس در نقش زننده گل ظاهر شد و این بار با پاس عمقی زیبای پائو تورس با دروازه‌بان حریف تک به تک شد و با عبور دادن توپ از بین پاهای او اختلاف را به دو گل افزایش داد. پس از این گل کروات‌ها که دیگر چیزی برای از دست دادن نمی‌دیدند، بر حملات خود افزودند و در دقیقه 85 روی حرکت کاپیتان‌شان لوکا مودریچ و پاس عرضی او در دهانه دروازه توسط اورسیچ توپ را از خط دروازه اسپانیا عبور داد. این توپ اگرچه به تور دروازه نرسید اما تکنولوژی خط دروازه گل شدنش را تأیید کرد. شاگردان زلاتکو دالیچ با زدن این گل روحیه گرفتند و به حملات‌ پرتعداد خود ادامه دادند تا اینکه بازیکن تعویضی این تیم ماریو پاشالیچ گل در دومین دقیقه وقت‌های تلف شده، کروات‌ها را از شکست نجات داد تا بازی به وقت‌های اضافه برود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.