با توجه به برنامه زمانبندی اعلام شده از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا برای دوره بعدی لیگ قهرمانان، تیم های قطری باید بدون ملی پوشان خود در این رقابت ها شرکت کنند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 روز گذشته وب سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا با اعلام این خبر که مراحل حذفی این دوره از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا به صورت تک بازی و دیدار فینال نیز در غرب آسیا برگزار می شود، برنامه زمانبندی دوره بعدی لیگ قهرمانان را نیز اعلام کرد که اکنون به نظر می رسد تیم های قطری با مشکل بزرگی روبرو شده اند.

 

طبق برنامه اعلام شده، مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا در ماه های مارس و آوریل و مرحله گروهی نیز از 10 تا 26 می 2022 (20 اردیبهشت تا 5 خرداد 1401) به صورت متمرکز برگزار می شود و اکنون روزنامه های قطری از عدم حضور ملی پوشان خود در این رقابت ها خبر می دهند.

 

روزنامه های الوطن و الرایة در مطلبی مشترک اعلام کردند که بازیکنان تیم ملی قطر از ابتدای آوریل آینده (13 فروردین 1401) تا پایان رقابت های جام جهانی راهی اردوی تیم ملی می شوند و این بدان معناست که باشگاه های قطری نمی توانند از ملی پوشان خود در دوره بعدی لیگ قهرمانان آسیا استفاده کنند.

 

چند روز پیش فدراسیون فوتبال قطر و سازمان لیگ در جلسه ای که با حضور اصحاب رسانه برگزار کردند، در مورد استراتژی جدید برای نحوه برگزاری جام های داخلی اطلاع رسانی و اعلام شد که لیگ ستارگان قطر و جام امیر این کشور تا تاریخ اول آوریل به پایان می رسد و پس از آن، ملی پوشان راهی اردو می شوند و بدین ترتیب تیم های قطری از حضور ملی پوشان در لیگ قهرمانان آسیا محروم خواهند بود.

 

الرایة در این خصوص نوشته است که این هماهنگی با باشگاه ها انجام شد و آنها نیز از این امر مطلع شدند که بازیکنان تیم ملی قطر از تاریخ اول آوریل به حضور در باشگاه های خود جهت شرکت در لیگ قهرمانان آسیا، مجاز نیستند و باشگاه ها نیز این مسئله را پذیرفته اند.

این تصمیم بیش از همه، به ضرر تیم های السد و الدحیل خواهد بود که بیشترین شمار بازیکنان ملی پوش را در تیم هایشان دارند و آنها باید برای دوره بعدی لیگ قهرمانان آسیا، به فکر بازیکنان جانشین باشند. الریان و الغرافه دیگر تیم های قطری هستند که سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را کسب کرده اند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.