با انصراف ژاپن از میزبانی رقابت های جام جهانی باشگاه ها، حالا عربستان به دنبال این است که این مسابقات را در خاک خود برگزار کند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 رقابت های جام جهانی باشگاه های جهان در سال 2021 که پیش از این قرار بود در ژاپن برگزار شود، به دلیل انصراف این کشور از میزبانی با چالش جدیدی روبرو شده است. چشم بادامی ها به دلیل نگرانی از افزایش مداوم شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور، قصد ندارند پس از برگزاری رقابت های المپیک و پارالمپیک، تورنمنت دیگری را در کشورشان برگزار کنند و به صورت رسمی انصراف خود را از میزبانی اعلام کردند.

 

 

امروز یاسر المسحل رئیس فدراسیون فوتبال عربستان به صورت رسمی اعلام کرد که این کشور آماده است تا پس از انصراف ژاپن، رقابت های جام جهانی باشگاه ها را در ریاض برگزار کند. المسحل امروز در اظهاراتی به کانال سعودی (SSC) گفت: از روز اول انتشار خبر انصراف ژاپن از میزبانی این مسابقات، ما با فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) تماس گرفته و تمایل جدی خود برای میزبانی این مسابقات را ابراز کرده ایم.

 

المسحل افزود: فدراسیون بین المللی فوتبال نیز استقبال خود از این درخواست ما را اعلام کرد اما تأیید کرد که رایزنی ها با ژاپن هنوز ادامه دارد و پرونده انصراف این کشور به طور کامل بسته نشده است و در صورت این اتفاق، دستور کار مسابقات به یافتن کشوری برای جایگزینی با ژاپن است.

 

 

وی ادامه داد: فدراسیون بین المللی فوتبال به ما گفت که کشور دیگری وجود دارد که قبلاً درخواست خود را برای میزبانی مسابقات در صورت انصراف ژاپن، ارائه کرده است. فیفا به ما اطمینان داد که اگر آن کشور اعلام کند که نمی خواهد مسابقات را برگزار کند، رسماً در این خصوص مذاکرات را با ما آغاز خواهند کرد.

 

در صورتی که میزبانی جام جهانی باشگاه ها به سعودی ها اعطا شود، در آن صورت الهلال به عنوان قهرمان فصل گذشته لیگ حرفه ای عربستان در این رقابت ها حضور خواهد یافت. تنها در صورتی که النصر دیگر تیم سعودی که در نسخه فعلی لیگ قهرمانان آسیا حضور دارد به عنوان قهرمانی برسد، در آن صورت الهلال دیگر قادر به شرکت در این رقابت ها نیست. در صورت قهرمانی النصر در لیگ قهرمانان آسیا 2021، آنگاه نائب قهرمان این رقابت ها که تیمی از شرق آسیاست، راهی این مسابقات می شود.

 

 

جام جهانی باشگاه ها با شرکت 7 تیم برگزار می شود که تاکنون 3 باشگاه حضور خود در این رقابت ها را قطعی کرده اند. تیم های الاهلی مصر به عنوان قهرمان لیگ قهرمانان آفریقا در سال جاری، چلسی انگلیس که عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا را به خود اختصاص داد و اوکلند سیتی نیوزلند که قهرمان جام باشگاه های اقیانوسیه شد. 4 تیم دیگر نیز شامل قهرمانان آسیا، کونکاکاف و آمریکای جنوبی خواهند بود. سهمیه پایانی نیز به تیم میزبان اختصاص دارد که در صورت قهرمانی النصر در ACL 2021، تیم نائب قهرمان آسیا از منطقه شرق راهی این پیکارها می شود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.