وب سایت رسمی کنفدراسیون فوتبال آسیا در مطلبی به پیروزی ایران برابر لبنان واکنش نشان داد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم ملی زیر 23 سال ایران در رقابت های انتخابی جام ملت های امید های آسیا، با 2 گل از سد لبنان گذشت و در بازی پایانی با تاجیکستان، به دنبال پیروزی و صدرنشینی در این گروه است. وب سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در این زمینه نوشت: ایران با پیروزی بر لبنان به مرحله پایانی این پیکارها نزدیک شد.

 

در این گزارش آمده است: ایران روز پنجشنبه با برتری 2 بر صفر مقابل لبنان یک قدم به جام ملت های آسیا زیر 23 سال ازبکستان 2022 نزدیک شد. این نتیجه تیم مهدی مهدوی‌کیا را پس از دو بازی به حداکثر امتیازات یعنی 6 امتیاز می‌رساند، به این معنی که پیروزی در دیدار پایانی روز یکشنبه مقابل میزبان تاجیکستان، صعود آنها را به عنوان صدرنشین گروه B را تضمین می‌کند.

 

 

وب سایت AFC نوشته است: ایران پس از پیروزی 4-0 روز دوشنبه مقابل نپال، ثابت کرد تمایل دارد به نشان دادن قدرت خود در این رقابت ها ادامه دهد. ایران تنها 5 دقیقه زمان نیاز داشت تا از طریق مهدی لموچی پیش بیفتد که این گل روی پاس یاسین سلمانی کاپیتان تیم به دست آمد و سپس آنتوین الدوحی دروازه بان لبنانی را از فاصله نزدیک مغلوب خود کرد.

 

 

وب سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا با اشاره به 10 نفره شدن تیم مهدوی کیل نوشت: محمد خدابنده لو با دریافت کارت زرد دوم در دقیقه 36 اخراج شد تا ایران متحمل ضربه سنگینی شود اما لبنان نتوانست از برتری عددی خود استفاده کند. شاگردان مهدوی کیا می توانستند با ضربه پنالتی سامان فلاح پیش بیفتند اما ضربه چیپ این بازیکن در دقیقه 90 مهار شد تا فرصت افزایش اختلاف از دست برود. اما گل دوم در چهارمین دقیقه از وقت های تلف شده توسط میلاد کر به ثمر رسید تا پیروزی ایران قطعی شود.

 

 

در بخش پایانی این گزارش آمده است: تیم ملی امید اکنون برای دیداری حیاتی با تاجیکستان روبرو می شود که در روز پنجشنبه برگزار خواهد شد در حالی که لبنان در آخرین بازی خود و در دیداری تشریفاتی مقابل نپال قرار می گیرد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.