کنفدراسیون فوتبال آسیا زمان قرعه کشی مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی 2023 چین را اعلام کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا امروز به صورت رسمی از زمان دقیق برگزاری قرعه کشی مرحله گروهی جام ملت های آسیا 2023 چین را اعلام کرد.

طبق اعلام AFC  زمان قرعه کشی مرحله نهایی مقدماتی جام ملت های آسیا 2023 چین در روز پنجشنبه، 24 فوریه(5 اسفند) ساعت 15:00 به وقت کوالالامپور به صورت مجازی برگزار می شود، جاده هیجان انگیز به سوی مسابقات تیم ملی مردان گل سرسبد آسیا مورد توجه قرار خواهد گرفت.

کمتر از 500 روز تا میزبانی چین در مسابقات جام ملت های آسیا برای اولین بار از سال 2004 تاکنون زمان باقی مانده است. کشورهای مشتاق آسیا حریفان خود را برای مرحله گروهی نهایی مهم خواهند یافت.

در حالی که 13 تیم، از جمله چین میزبان، قبلاً به دلیل عملکرد قبلی خود در دور دوم مسابقات مقدماتی آسیایی، جواز کسب کرده اند، 11 مکان نهایی برای 24 تیم در مرحله گروهی تعیین کننده که در ماه ژوئن برگزار می شود، باقی مانده است. هر پنج منطقه AFC در شش کشور میزبان یعنی هند، کویت، قرقیزستان، مالزی، مغولستان و ازبکستان باهم رقابت می کنند.

 از میان 24 تیمی که هنوز برای حضور در چین 2023 رقابت می کنند، شش تیم هرگز در جام ملت های آسیا حاضر نشده اند، در حالی که تیم هایی مانند هنگ کنگ و کامبوج امیدوارند برای اولین بار در بیش از نیم قرن گذشته در تورنمنت حضور پیدا کنند. 

بر اساس رده‌بندی فیفا تا تاریخ 10 فوریه، 24 تیم شرکت‌کننده به پنج گلدان اولیه تقسیم می‌شوند. بدین ترتیب تیم ملی ایران با قرار گرفتن در رده اول آسیا در سید یک در کنار تیم های ژاپن، کره جنوبی، استرالیاو قطر قرار خواهد گرفت.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.