سرمربی تیم ملی فوتبال پرتغال با وجود پیروزی خانگی شاگردانش برابر ترکیه و صعود به مرحله نیمه نهایی بازی‌های پلی‌آف جام جهانی ۲۰۲۲ از عملکرد آنها کاملاً راضی نیست.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم ملی ترکیه بامداد امروز (پنجشنبه) با کسب پیروزی 3 بر یک خانگی برابر ترکیه اولین مانع در مسیر سوم پلی‌آف جام جهانی 2022 را از پیش رو برداشت و حریف مقدونیه شمالی در مرحله نیمه نهایی این رقابت‌ها شد. پرتغالی‌ها اگر در بازی خانگی بعدی‌شان برابر مقدونیه که سه‌شنبه شب برگزار می‌شود هم پیروز شوند، به جام جهانی 2022 صعود خواهند کرد.

با وجود پیروزی برابر ترکیه اما فرناندو سانتوس، سرمربی تیم ملی پرتغال از عملکرد شاگردانش به خصوص در نیمه دوم صد درصد راضی نبود.

سانتوس در پایان بازی به شبکه RTP پرتغال گفت: من از دست تیمم عصبانی نیستم اما نمی‌توانم هم از اشتباه آن چشم‌پوشی کنم. بازی تحت کنترل ما بود اما سرعت و ضرباهنگ آن را کمی پایین آوردیم. مسلماً بازیکنان ماشین نیستند و آنها خودشان هم تمایل داشتند که با همان سرعت و ریتم قبلی به بازی ادامه دهند. زمانی که می‌‌توانستیم نتیجه را 3 بر صفر کنیم این کار را انجام ندادیم و حریف گل زد. با این حال ما به گل خورده واکنش خوبی نشان دادیم. آن لحظه پنالتی (بوراک ایلماز زننده تنها گل ترکیه در دقیقه 85 مسابقه ضربه پنالتی که می‌توانست بازی را 2-2 مساوی کند به هدر داد) می‌‌توانست کارمان را سخت کند.

سانتوس درباره تغییراتی که در ترکیب تیمش اعمال کرد گفت: من تغییرات را به اقتضای شرایط بازی انجام دادم. باور داشتم که این بهترین استراتژی برای نتیجه گرفتن از این بازی است و معتقدم بازیکنانی که به میدان رفتند، بهترین نفرات برای اجرای این استراتژی بودند. تغییرات برای بازی بعد؟ بگذارید ببینیم بازیکنان چطور ریکاوری می‌کنند. فعلاً باید منتظر ماند. کانسلو برگشته است و وضعیت پپه را هم باید دید چگونه پیش می‌رود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.