فیفا اعلام کرد قرار نیست در بیست‌ودومین دوره مسابقات جام جهانی، قوانین فوتبال را تغییر دهد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

روز گذشته (چهارشنبه) بود که روزنامه ایتالیایی «کوریره دلو اسپورت» با انتشار گزارشی مدعی شد که فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) می‌خواهد میزان زمان بازی مؤثر در مسابقات را در آستانه جام جهانی 2022 قطر افزایش دهد، اما ابتدا باید از اتحادیه بین‌المللی فوتبال (IFAB) به‌عنوان تنها نهاد قانونگذار در فوتبال، چراغ سبز دریافت کند. بالاترین نهاد فوتبال در جهان اما این ادعا را تکذیب کرد.

 

فیفا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «به دنبال برخی گزارش‌ها و شایعات منتشر شده، فیفا می‌خواهد توضیح دهد که هیچ تغییری در قوانین مربوط به مدت زمان مسابقات فوتبال جام جهانی 2022 قطر یا هر رقابت دیگری ایجاد نخواهد شد».

زمان بازی مؤثر در سال‌های اخیر به یک موضوع داغ تبدیل شده است و بسیاری از کارشناسان اعتقاد دارند که در برخی از بازی‌ها به‌سختی حتی 60 دقیقه بازی واقعی انجام می‌شود. مرکز بین‌المللی مطالعات ورزشی (CIES) در مطالعه‌ اخیرش نشان داد که توپ به‌طور متوسط در لیگ قهرمانان اروپا فقط در 60.2 درصد از زمان بازی فعال است.

«کوریره دلو اسپورت» مدعی شده بود که برآوردهای فعلی حاکی از آن است که مسابقات جام جهانی 2022 می‌تواند حداقل 10 دقیقه وقت اضافه در هر بازی داشته باشد تا این مشکل حل شود.

 

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.