بازیکنان مازاد پرسپولیس در حالی از جمع شاگردان یحیی گل محمدی خارج می شوند که اکثر آنها در فصل گذشته کمترین میزان حضور در زمین مسابقه را داشته‌اند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

نقل و انتقالات تابستانی پرسپولیس در حالی با جذب بازیکنان اسم و رسم دار سایر تیم‌ها ادامه دارد که بازیکنان مازاد نیز یکی پس از دیگری با دریافت رضایت‌نامه‌های خود از جمع شاگردان یحیی گل محمدی خارجی می‌شوند تا فوتبال خود را در باشگاه‌های دیگر ادامه دهند.

دانیال اسماعیلی فر، سروش رفیعی، سعید صادقی، علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی، محمدمهدی احمدی و گئورگی گولسیانی در حالی سر از پرسپولیس در آوردند که نفراتی همچون حامد لک، علی شجاعی، سعید آقایی، احسان پهلوان، رامین رضائیان، رضا اسدی، منوچهر صفروف، مهدی مهدی‌خانی، شیرزود تمیروف، محمد شریفی و علیرضا ابراهیمی به طور قطع از این تیم جدا شده‌اند.

خروجی‌های پرسپولیس در حالی رو به افزایش است که اکثر آنها در تفکرات دو فصل گذشته کادر فنی این تیم نقش اصلی نبودند. اگر احسان پهلوان را از جمع جدا شده‌های این تیم خارج کنیم سایر بازیکنان روند پر فراز و نشیبی را طی کردند تا مقابل در خروج قرار بگیرند.

پهلوان یکی از پایه‌های اصلی تفکرات یحیی گل محمدی در خط میانی بود. سرمربی پرسپولیس خواهان تمدید قرارداد او نیز شده بود اما عدم توافق با مدیر برنامه‌های او باعث شد تا هافبک ریز نقش سرخ‌ها از این تیم جدا شود.

کم کارکردهای پرسپولیس مقابل درب خروج

همچنین حامد لک با وجود اینکه در ابتدا و انتهای بازی‌های فصل، گلر اصلی پرسپولیس بود اما روند سینوسی و حاشیه‌های فراوان او سبب شد سرخ‌ها امتیازات حساسی را از دست داده و پس از پنج قهرمانی متوالی به نایب قهرمانی بسنده کنند.

سایر بازیکنانی که از این تیم جدا شدند عملکردی کاملا عادی داشت و بسیاری از بازی‌ها را از روی نیمکت تماشا کردند. خریدهای گران قیمتی که یحیی گل محمدی روی آنها اصرار داشت اما دوره حضورشان به قدری کوتاه مدت بود که بعید است هواداران با آنها خاطره سازی کنند.

بازیکنان کم کارکرد که می‌توان عکس حضور آنها را به طور دائم از روی نیمکت ذخیره‌ها و صندلی‌های تماشاگران ورزشگاه‌هایی که پرسپولیس بازی داشت پیدا کرد تا شاید نه تنها درس عبرتی برای همین بازیکنان بلکه برای یحیی گل محمدی شود که اصرار بیهوده روی اسامی خاص نداشته باشد.

حال باید دید تازه واردهای پرسپولیس که در بین آنها بازیکنان با تجربه نیز دیده می‌شوند خواهند توانست ضعف‌های فنی سرخپوشان را پر کنند یا اینکه آنها نیز اسیر بازی نقل و انتقالاتی می‌شوند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.