وزیر ورزش و جوانان بار دیگر تاکید کرد که فدراسیون فوتبال در بحث سرمربی تیم ملی کاملا مستقل عمل می کند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

سید حمید سجادی در پایان جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران حضور یافت. عمده سوالات از وزیر ورزش و جوانان در مورد شرایط تیم ملی فوتبال بود. او در مورد اتفاقات اخیر و شائبه هایی  که به وجود آمده توضیحاتی را ارائه کرد که در ادامه می خوانید:

مهم‌ترین کارهای اجرایی فدراسیون فوتبال
فدراسیون فوتبال در دوره سرپرستی است و در یکی دو روز گذشته مهلت ثبت‌نام انتخابات آن تمام شده است و به مرحله بررسی صلاحیت کاندیداها می رویم. هشتم شهریور انتخابات را داریم و الان مساله مهم انتخاب کادر فنی فدراسیون است و این‌ها مهم‌ترین کارهای اجرایی است که باید انجام شود. به هر حال باید کمک کنیم بهترین تصمیم گرفته شود.

جلسات متعددی داشتیم ولی در قطر نه!
سجادی در پاسخ به این‌ سوال که آیا جلسه با اعضای فدراسیون فوتبال را تایید می کنید گفت: من با اعضای فدراسیون جلسه نداشتم. من به قطر رفتم در کنار تیم باشم و وظیفه حمایتی‌ام بوده است. 
او در واکنش به اینکه آقای بهادری گفتند شما جلسه داشتید و نتیجه آن را به معاون اول منتقل کردید؟ گفت: ما جلسات متعدد داشتیم که از طرف فدراسیون آقای میرشاد ماجدی سرپرست فدراسیون شرکت کردند.

اختلافاتی که در مورد سرمربی تیم ملی وجود دارد
اختلافی نیست، چه کسی گفته است که اختلاف است، دارند تصمیم گیری می کنند. ما ۵۲ فدراسیون و ۱۰۰ انجمن ورزشی در کشور داریم و ۲۳۵ رشته ورزشی را در کشور مدیریت می کنیم که هر کدام در درون خود شرایط و کارشناسان خاص خود را دارند. من نمی‌توانم نظر فنی بدهم. من مدیر کلان ورزش هستم و هرگونه اظهارنظر فنی داشته باشم، از اصول مدیریت خارج شدم و استقلال عمل را از همکارانم گرفته‌ام.

به فوتبال اشراف دارم اما یک سری مسائل را نمی توانم بگویم
نه از این وضعیت راضی‌ام، نه ناراضی. ما داریم وظایف نظارتی و حمایتی خودمان را انجام می دهیم و بیشتر هم از من نپرسید. من به جزییات و آنچه در ورزش و به ویژه فوتبال اتفاق می افتد، اشراف دارم، اما یک سری مسائل را نمی توانم بگویم راهنمایی لازم را هر جا لازم باشد انجام می دهیم.

موارد همکاری ایران و قطر در جام جهانی
در یک ستاد اصلی به ریاست دکتر مخبر درباره این مباحث صحبت شده است. حضور ما در قطر نه فقط به خاطر اینکه تیم ملی ما شرکت دارد ما برای اینکه این بازی‌ها در همسایگی ماست می خواهیم کمک کنیم و سعی داریم از ظرفیت برگزاری این مسابقات استفاده کنیم. ما باید با تعامل و تفاهم و درخواست متقابلی که بین ما و قطر است این کار را انجام دهیم. حمل و نقل، اقلام مختلف،‌ تردد هوایی، دریایی و گردشگری و تشویق تیم ملی و غیره از مواردی است که مورد بحث است.

اردوی قطر، تصمیم فدراسیون بود و احترام گذاشتیم
سعی می کنیم مشکلات را کم کنیم. به هر حال کار اجرایی مشکل است. مثلا فیفادی اول در بحث کانادا دیدید که ما توانستیم از یک بازی تدارکاتی استفاده کنیم، اگر آن برنامه ریزی درست انجام می شد، خیلی از اتفاقات نمی افتاد. الان نمی توانیم بگوییم که مسببان آن چه کسانی بودند. داریم بررسی می کنیم چه شد که خواستیم با کانادا بازی کنیم و چرا این بازی برگزار نشد! متعاقب آن یکی دو بازی با آمریکای لاتین هم برنامه‌ریزی شده بود که آن هم انجام نشد. بعد اردوی قطر پیش آمد و یک عده گفتند خوب است هم‌هوایی است و حال و هوای قطر یک تمرین ذهنی است و یک عده هم ایراد گرفتند که خود قطری‌ها اسپانیا هستند، اما ایرانی‌ها رفتند قطر! پشت پرده این مساله را کسی نمی‌دانست. به هر حال هماهنگ شد با بهترین شرایط تیم رفت البته هوا هم گرم بود. اما تصمیم فدراسیون بود و ما هم احترام گذاشتیم.

ماجرای ملاقات محرمانه با چند ملی‌پوش در قطر
در بازی الجزایر رفتم پیش تیم ملی و با هم صحبت کردیم. مواردی را پنج - شش نفر از بچه‌ها محرمانه در حضور  سرپرست تیم و آقای رضاییان گفتند و از آن جلسه فقط یک عکس بیرون آمد و مواردی را به من گفتند. بنا براین حضور ما در قطر همه جانبه است فقط حضور تیم ملی نیست. در جلسات ستاد به ریاست آقای مخبر، آقای ماجدی حضور دارد و در آخرین جلسه که شنبه پیش بود آقای امیرعبداللهیان حضور داشتند که همکاران ایشان بسیار تلاش دارند، برای بازی‌های تداراکی هم دورخیز خوبی انجام شد. در این نشست دبیر فدراسیون و دو تن از معاونان من هم بودند. ارتباط ما با فدراسیون تا جایی که شائبه دخالت پیش نیاید، برقرار است و قول دادیم که محدودیت مالی نداریم و هر تصمیمی برای کادر فنی بگیرند برای ما محترم است، اگر از ما نظر بخواهند نظر می دهیم. من رشته تخصصی‌ام دو میدانی است اما از رئیس فدراسیون بپرسید آیا من دخالتی داشته ام یا خیر! غیر از چند توصیه و پیشنهاد چیز دیگری بوده است یا خیر.

عملکرد تیم ملی فوتبال خوب بوده است
ما باور نداریم که برخی بخواهند تیم ملی نتیجه نگیرد یا حضورش ضعیف باشد. حضور مثبت و همه جانبه و با کیفیت ما در قطر یک اقبال عمومی است که پیگیری می‌شود. شاید در برخی از مواقع ما در بازی شکست هم خوردیم، اما عملکرد تیم خوب بوده است و مقام معظم رهبری مورد تفقد قرار دادند و مردم از عملکرد راضی بودند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.